خبرگزاری کار ایران

| 17:25   
کد خبر : ۱۳۸۹۱۲۹
یک مسئول خبرداد:

شناسایی حدود ۱۵۰ نقطه سیل‌خیز در سطح استان اردبیل

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۵۰ نقطه سیل خیز و حادثه آفرین شناسایی و به تفکیک به دستگاه‌های متولی ارسال شده است تا اقدامات لازم جهت رفع نواقص و کاستی‌ها توسط هر دستگاه صورت پذیرد.

شناسایی حدود ۱۵۰ نقطه سیل‌خیز در سطح استان اردبیل

به گزارش ایلنا، رضا سلیمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در راستای فعالیت‌های پیشگیرانه وقوع سیلاب افزود: با نگاه ویژه و مثبت مدیران شرکت بالغ بر ۷۸ میلیارد ریال از محل اعتبارات جاری و استانی برای لایروبی و بازگشایی نقاط حساس و تهیه نقشه خطر پذیری سیل در استان اردبیل در جهت مقابله با سیلاب احتمالی در پاییز ۱۴۰۲ در نظر گرفته شده است.

وی بر نقش اساسی سدهای استان بویژه سد عمارت بعنوان بزرگترین سد استان، در کنترل به موقع سیلاب‌های نیم سال اول سال ۱۴۰۲ اشاره کرد، افزود: بخشی از سیلاب‌های نیم سال اول که در بخش شمالی استان به وقوع پیوست در سدهای منطقه ذخیره سازی شد و در فصل زراعی جاری برای استفاده بهینه کشاورزان منطقه تخصیص یافت.

سلیمی با تاکید بر مستندسازی و جمع آوری داده‌ها در حوزه بارش و سیلاب توسط شرکت آب منطقه ای اردبیل تصریح کرد: هماهنگی و همراهی دستگاه‌های مرتبط در بازه زمانی قبل از وقوع سیلاب باید بیش از پیش باید مورد نظر قرار گیرد تا بتوانیم بهترین و مطلوب ترین برنامه ریزی ها و اقدامات اجرایی موثر را بعمل آوریم.

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: سیلابی که در سال جاری در سطح استان به وقوع پیوست، باعث شد تا نگاه مسئولان به بحث مدیریت پیشگیرانه، بیشتر و ضرورت اقدامات عاجل در این زمینه، به خواستی جدی تبدیل شود.

سلیمی ادامه داد: مدیریت به موقع و مناسب و اقدامات پیشگیرانه برای مواقع بارندگی و سیلاب احتمالی پیش رو در فصل پاییز در سطح استان توسط دستگاه‌های مرتبط می‌تواند، عاملی شود تا از تلفات جانی و بروز مشکلات جدی جلوگیری شود.

وی گفت: این استان در راستای مقابله با بحران‌های ناشی از سیلاب اقدام‌های خوبی از جمله مطالعه نقشه خطرپذیری سیلاب در استان در دستور کار قرار گرفته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز