خبرگزاری کار ایران

| 00:57   
کد خبر : ۱۳۸۸۹۹۷
رئیس سازمان آتش‌نشانی قزوین خبر داد؛

آتش سوزی یک گاوداری در قزوین پس از ۱۴ ساعت عملیات مهار شد

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: آتشی که به جان انبار علوفه گاوداری ۵ هزار راسی در قزوین افتاده بود با تلاش ۱۴ ساعته آتش نشانان مهار شد.

آتش سوزی یک گاوداری در قزوین پس از ۱۴ ساعت عملیات مهار شد

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، قدیر موسی‌خانی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: طی تماس مالک گاوداری با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی قزوین مبنی بر رخ دادن حریقی در قسمت انبار علوفه گاوداری در بلوار ابوترابی-جنب فرودگاه بلافاصله ستاد فرماندهی این سازمان آتش نشانان ایستگاه‌های ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶ و ۷ را به محل حادثه اعزام کرد.

موسی‌خانی خاطر نشان کرد: سریعاً آتش نشانان پس از ایمن سازی محل قطع جریان برق و گاز، با استفاده از تجهیزات انفرادی و چند رشته لوله آبدهی از جهات مختلف خود را به کانون حریق رسانده و عملیات شعله زنی را شروع کردند، ولی به دلیل حجم بالای آتش سوزی و خشک بودن علوفه افراد از ایستگاه‌های مختلف به محل حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: در همان دقایق اولیه کلیه گاو، گوساله و اسب‌ها از محل تخیله شدند و با تلاش ۱۴ ساعته آتش‌نشانان حریق به صورت کامل مهار و پس از انجام عملیات لکه گیری، اطمینان از عدم برگشت شعله به عملیات خود پایان دادند.

موسی‌خانی یادآور شد: علت بروز این آتش سوزی توسط کارشناسان این سازمان در حال بررسی می‌باشد.

در این حادثه حدود ۶۵۰ تن علوفه وکلش دچار حریق شد و تعداد ۳۰ آتش نشان در محل حضور داشتند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز