خبرگزاری کار ایران

| 10:53   
کد خبر : ۱۳۸۸۰۰۸
رئیس ستاد انتخابات همدان:

یک هزار و 124 نفر برای انتخابات مجلس در استان پیش ثبت نام کردند

رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: یک هزار و ۱۲۴ نفر در این استان برای حضور در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس پیش ثبت نام کردند که با توجه به ۹ کرسی نمایندگی این استان در مجلس، برای هر کرسی ۱۲۵ نفر ثبت نام کرده است.

یک هزار و 124 نفر برای انتخابات مجلس در استان پیش ثبت نام کردند

به گزارش ایلنا از همدان، حسن رضانیا در جمع خبرنگاران بیان کرد: پیش ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از صبح دوشنبه ۱۶ مرداد آغاز شد و تا ۲۲ مرداد ادامه داشت.

وی اظهار داشت: روز نخست پیش ثبت نام ۱۳۰ نفر، روز دوم ۱۱۳ نفر، روز سوم ۱۱۶، روز چهارم ۱۰۱ نفر، روز پنجم ۱۰۰ نفر، روز ششم ۲۰۳ و آخرین روز ۳۶۱ نفر در مجموع یک هزار و ۱۲۴ نفر در استان همدان ثبت نام کردند که از این تعداد ۹۸۲ نفر مرد و ۱۴۲ داوطلب زن هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همدان افزود: از نظر مدرک تحصیلی ۱۴ درصد داوطلبان معادل ۱۵۶ نفر دارای مدرک دکترا، ۷۱ درصد معادل ۷۹۵ داوطلب دارای مدرک ارشد، ۱۲ درصد معادل ۱۳۲ نفر مدرک کارشناسی، سه درصد معادل ۳۰ نفر مدرک حوزوی هستند

رضانیا بیان کرد: میزان ثبت نام بانوان برای حضور در دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با ۱۰ درصد افزایش نسبت به دوره یازدهم به ۱۳ درصد رسیده است که این موید فراهم شدن و باز بودن فضا برای حضور بانوان در این عرصه است.

وی با بیان اینکه سهم جوانان در این دوره از انتخابات قابل توجه است افزود: ۵۷ درصد از پیش ثبت نام های این استان را گروه سنی ۳۰ تا ۴۵ سال تشکیل می دهند.

رییس ستاد انتخابات استان همدان درباره سهم شهرستان ها در پیش ثبت نام نیز گفت: ۴۲۶ داوطلب در شهرستان همدان و فامنین، ۱۸۲ نفر در ملایر، ۱۵۴ نفر در حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ، ۱۱۶ نفر در نهاوند، ۸۷ نفر در شهرستان های رزن و درگزین، ۸۱ داوطلب در اسدآباد و ۷۸ نفر در تویسرکان به صورت تمام الکترونیک ثبت نام کردند.

رضا نیا ادامه داد: ۲۵۳ نفر از داوطلبان از خانواده معزز ایثارگران هستند و ۱۴ نفر از داوطلبان مشمول ماده ۲۹ بوده یعنی برای حضور در این دوره از انتخابات از سمت خود استعفا کردند.

وی با تاکید بر اینکه از همه گروه ها، تشکل های سیاسی با سلایق مختلف در این دوره ثبت نام کردند گفت: رویکرد دولت به عنوان مجری در انتخابات پیش رو امانتداری و بی طرفی کامل است و دولت سیزدهم با فراهم کردن زمینه برگزاری انتخابات باشکوه، پرشور و امن پای امانت مردم می‌ایستد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز