خبرگزاری کار ایران

| 17:06   
کد خبر : ۱۳۸۷۹۸۴
معاون سیاسی استانداری فارس:

شمار دستگیرشدگان حادثه شاهچراغ (ع) به ۱۱ نفر رسید

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس با تشریح وضعیت مصدومان حادثه حرم مطهر حضرت شاهچراغ، گفت: تعداد عوامل دستگیرشده مرتبط با این حادثه به ۱۱ نفر رسیده است.

 شمار دستگیرشدگان حادثه شاهچراغ (ع) به ۱۱ نفر رسید

به گزارش ایلنا، اسماعیل قزل‌سفلی گفت: از ۹ نفر مصدوم اولیه این حادثه، یک نفر به محض رسیدن به بیمارستان شهید شد و ۸ نفر دیگر به بیمارستان‌های مسلمین، نمازی و رجایی اعزام شدند.

وی ادامه داد: از بین 2 مصدوم بستری در بیمارستان مسلمین، یک نفر همان شب مرخص شد و یکی از خدام، بعد از چند عمل جراحی، خوشبختانه وضعیت پایداری پیدا کرده است.

قزل‌سفلی اضافه کرد: از 5 مصدوم منتقل شده به بیمارستان نمازی، یک نفر شامگاه گذشته به فیض شهادت نائل شد و یک نفر هم امروز ترخیص شده است.

او با بیان اینکه یکی از مصدومان بستری در این بیمارستان(آقای قدرتی) به بخش عمومی منتقل شده است، گفت: ۲ مصدوم که یکی گلوله به صورت و دیگری به لگن و شکم اصابت کرده، در بخش آی سی یو تحت مراقبت هستند.

قزل‌سفلی خاطرنشان کرد: وضعیت جسمی فردی که دچار آسیب ناحیه صورت شده، نسبتا پایدار است اما مریم دادی که از ناحیه لگن و شکم مصدوم شده بود، با وجود اینکه چند عمل جراحی را پشت سر گذاشته اما هنوز وضعیت کاملا پایداری ندارد.

وی با بیان اینکه مصدوم منتقل شده به بیمارستان شهید رجایی نیز همان شب حادثه مرخص شده است، از مردم درخواست کرد که برای بهبود کامل مصدومان دعا کنند.

قزل‌سفلی با بیان اینکه همه مصدومان و شهدای این حادثه از اهالی فارس بوده‌اند، گفت: ۲ تن از مصدومان این حادثه زائر بودند و مابقی مصدومان و ۲ شهید حادثه از عوامل حرم بوده‌اند.

سرپرست معاونت سیاسی استانداری فارس با بیان اینکه فرد تروریست، در اختیار دستگاه‌های امنیتی و همچنان تحت بازجویی است، گفت: بعد از اتمام بازجویی، این فرد تحویل دستگاه قضایی خواهد شد.

قزل‌سفلی همچنین گفت: با دستگیری یک نفر دیگر، تعداد دستگیر شدگان مرتبط با حادثه تروریستی حرم مطهر، به 11 نفر رسیده است، تعدادی از این افراد ایرانی و شماری نیز اتباع بیگانه‌ بوده‌اند، از محل اختفا و خانه امن آنان لوازم و ابزار ارتباطی و ... کشف شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز