خبرگزاری کار ایران

| 07:05   
کد خبر : ۱۳۸۷۶۹۱
دبیر ستاد اربعین اداره کل راه و شهرسازی استان;

تقاطع غیر همسطح محمدیار_نقده در آذربایجان غربی زیر بار ترافیک رفت

دبیر ستاد اربعین اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: روند اجرایی تقاطع غیرهمسطح سه‌راهی محمدیار بیش از ۹۹ درصد پیشرفت اجرایی دارد و بخش‌هایی از این تقاطع زیربار ترافیک رفته است.

تقاطع غیر همسطح محمدیار_نقده در آذربایجان غربی زیر بار ترافیک رفت

به گزارش ایلنا، آرش امینی در بازدید خبرنگاران از طرح‌های راهسازی منتهی به پایانه مرزی تمرچین اظهار داشت: روند اجرای طرح تقاطع سه راهی محمدیار با جدیت دنبال می‌شود تا تردد زائران اربعین در این محور به سهولت و روان صورت گیرد.

وی بیان کرد: سه‌راهی محمدیار از محورهای پرتردد در ایام اربعین بوده ودر همین راستا بهره‌برداری از تقاطع سه راهی محمدیار با جدیت دنبال می‌شود.

دبیر ستاد اربعین اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: تقاطع غیرهمسطح سه‌راهی محمدیار معظل ترافیکی در کریدور بزرگراهی غرب کشور را رفع می‌کند و زمینه ارتباط نقده به بناب و زمینه تردد زائران اربعین را تسهیل می‌کند.

امینی افزود: بهره‌برداری از این طرح در کاهش بروز تصادفات و تلفات جاده‌ای و رونق تردد زائرین اربعین حسینی نقش موثر و ویژه دارد.

وی اضافه کرد: برای روند اجرای تقاطع غیرهمسطح سه‌راهی محمدیار بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده و این طرح در مراحل پایانی است.

دبیر ستاد اربعین اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: عملیات اجرایی ۷.۵ کیلومتر از قطعه ۲، محور سه‌راهی محمدیار- بناب در دست اجرا بوده و این طرح ۴۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد.

امینی گفت: برای اجرای این طرح یک‌هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر این طرح ۴۰ درصد پیشرفت اجرایی دارد و اجرا و بهره‌برداری از این طرح موجب کاهش ترافیک‌جاده‌ای و کاهش تصادفات می‌شود.

دبیر ستاد اربعین اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: طبق قرارداد اجرای طرح طی یک سال انجام می‌شود و زیربارترافیک می‌رود.

امینی  کاهش ۳۰ کیلومتری مسیر محمدیار- بناب، کاهش آلایندگی زیست محیطی، حفظ تالاب‌های منطقه کاهش تصادفات جاده‌ای و افزایش ایمنی را از اهم مزیت‌های بهره‌برداری از محور سه‌راهی محمدیار- بناب عنوان کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز