خبرگزاری کار ایران

| 00:57   
کد خبر : ۱۳۸۷۲۶۳
یک مسئول مطرح کرد؛

شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی حاشیه شهر مشهد با مشارکت ساکنان این مناطق

مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد گفت: استفاده از ظرفیت‌های متنوع قومی ساکن در این مناطق، فرصتی ارزشمند برای توسعه اقتصادی این نقاط با مشارکت خود ساکنان است.

شناسایی ظرفیت‌های اقتصادی حاشیه شهر مشهد با مشارکت ساکنان این مناطق

به گزارش ایلنا از مشهد، علی رضازاده همدانی در حاشیه اولین نشست سکونتگاه‌های غیر رسمی، با عنوان نظام برنامه ریزی و رویکردهای مواجهه با سکونتگاه‌های غیر رسمی در کلانشهر مشهد افزود: سکونتگاه‌های غیر رسمی و ساکنان آن‌ها فرصت‌های ویژه‌ای هستند که می‌توانند در توسعه محل زندگی خود و حتی بافت مرکزی شهر نیز موثر باشند و برای استفاده از این ظرفیت عظیم باید نگاه مدیران و مسئولان به این مناطق نگاهی از جنس فرصت و نه تهدید باشد.

وی ادامه داد: وجود اقوام گوناگون داخلی و خارجی در شهر مشهد می‌تواند به عنوان یکی از ظرفیت‌های ارزشمند فرهنگی و اقتصادی تلقی شود؛ چرا که بررسی تجارب جهانی نشان می‌دهد با استفاده مناسب از این ظرفیت‌ها می‌توان بسیاری از مشکلات اجتماعی، اقتصادی و کالبدی موجود در بافت حاشیه شهر مشهد را مرتفع کرد.

رضازاده همدانی افزود: ظرفیت‌های مختلفی در حوزه‌های بوم گردی، صنایع دستی، رویدادهای فرهنگی، کارآفرینی و… در محلات هدف بازآفرینی شهر مشهد شناسایی شده تا با مشارکت فعال ساکنان این محلات، علاوه بر ایجاد بسترهای توانمندسازی ساکنان، ظرفیت‌های بالقوه این مناطق به ظرفیت‌های بالفعل تبدیل شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مشهد به عنوان دومین کلانشهر ایران دارای سرمایه‌های عظیمی در زمینه‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که شناخت صحیح و بهره مندی مناسب از آن‌ها می‌تواند علاوه بر اثرگذاری بر شهر مشهد، در سطح ملی نیز تاثیرگذار باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز