خبرگزاری کار ایران

| 17:51   
کد خبر : ۱۳۸۶۳۴۱
استاندار فارس:

فارس اولین استان کشور در اجرایی کردن طرح «بهارنکو» است

جلسه ستاد استانی خانواده و جوانی جمعیت با حضور مشاور وزیر کشور در امور اصلاح ساختار جمعیت و مدیرکل امور بانوان وزارت کشور در شیراز برگزار شد.

فارس اولین استان کشور در اجرایی کردن طرح «بهارنکو» است

به گزارش ایلنا، استاندار فارس گفت: هر کس دلش برای کشور، ریشه‌های کشور و اعتقادات می‌سوزد باید به این حوزه توجه ویژه کند.

محمد هادی ایمانیه فعالیت «داشبورد مدیریتی جمعیت» فارس را بسیار مهم دانست و ادامه داد: امروز بحث جوانی جمعیت اولویت بسیاری از سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها نیست و قوانینی که در این زمینه وضع می‌شود به مرحله اجرایی نمی‌رسد.

وی اظهار کرد: در «داشبورد مدیریتی جمعیت» هم وظایف عمومی و هم وظایف اختصاصی دستگاه‌ها و سازمان‌های استان مشخص است که این وظایف به شکل ماهانه رصد می‌شود.

استاندار فارس، با بیان اینکه بحث تأمین زمین برای طرح جوانی جمعیت در استان جدی گرفته شده گفت: در جلسات شورای مسکن استان همواره تاکید داشته‌ایم که دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها بهترین‌ها زمین‌های خود را به این امر اختصاص دهند.

ایمانیه افزود: در بحث خوابگاه‌های دانشجویی متأهلی بیشترین تعداد تخت این خوابگاه‌ها در کشور مربوط به دانشگاه علوم پزشکی شیراز است.

استاندار فارس ادامه داد: در این زمینه خیرین را نیز پای کار آورده‌ایم و تعدادی از خوابگاه‌های متأهلی استان توسط خیرین ساخته می‌شود.

ایمانیه اظهار کرد: در اجرای طرح بهار نیکو نیز فارس و نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های استان پیشتاز اجرای طرح شکل‌گیری ازدواج، دوام و کاهش طلاق است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز