خبرگزاری کار ایران

| 18:02   
کد خبر : ۱۳۸۵۴۶۱
در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

پیش‌ ثبت‌نام ۱۳۰ داوطلب انتخابات مجلس در ایلام

مدیر کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام و دبیر ستاد انتخابات استان از پیش‌ ثبت‌نام ۱۳۰ داوطلب انتخابات دوازدهمین دوره‌ مجلس از صبح روز دوشنبه ۱۶ مردادماه تاکنون در استان خبر داد.

پیش‌ ثبت‌نام ۱۳۰ داوطلب انتخابات مجلس در ایلام

فرشید زرگوش در گفت و گو با خبرنگار ایلنا از ایلام گفت: از مجموع ۱۳۰ نفر که پیش ثبت‌نام خود را برای دوازدهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان ایلام نهایی کردند تعداد ۷۱ درصد دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند.

وی در ادامه افزود: ۱۲ درصد کل داوطلبان که پیش ثبت‌نام خود را نهایی کردند دارای مدرک دکترا و مابقی دارای کارشناسی که مدرک معادل برای ایثارگران است.

دبیر ستاد انتخابات استان با ذکر این مطلب که در مرحله‌ پیش‌ ثبت‌نام هیچ بررسی صلاحیتی انجام نمی‌گیرد، بیان داشت: در مرحله‌ پیش ثبت نام صرفا صحت‌سنجی مدارک از جمله اصالت مدرک تحصیلی، کارت پایان خدمت و یا معافیت دائم و استعلام استعفانامه‌ افراد مشمول ماده‌ ۲۹ قانون انتخابات انجام می‌شود.

زرگوش در خصوص آمار بانوان دواطلب در انتخابات دوازدهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی در استان ایلام نیز گفت: از مجموع ۱۳۰ داوطلب انتخابات دوازدهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی در استان ایلام، ۴ نفر از آنان از بانوان هستند که این ۴ نفر  در حوزه‌ انتخابیه شمال استان پیش ثبت‌نام خود را انجام دادند.

پیش ثبت‌نام داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره‌ مجلس شورای اسلامی از ساعت ۸ صبح روز ۱۶ مرداد ماه آغاز شده است و تا ۲۲ مردادماه به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

دوازدهمین دوره‌ی انتخابات مجلس شورای‌اسلامی و ششمین دوره‌ی انتخابات مجلس خبرگان‌رهبری، اسفندماه امسال در سراسر کشور برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز