خبرگزاری کار ایران

| 04:14   
کد خبر : ۱۳۸۲۹۶۹
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کهگیلویه و بویراحمد:

ادارات دولتی یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای خود را به موضوع زنان و فرزندآوری اختصاص دهند

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد با تشریح آخرین ارقام ریالی نظام بودجه بندی این استان در بخش ها و ردیف های مختلف، اظهارداشت: تمام ادارات دولتی در این استان مُکلف هستند یک درصد اعتبارات هزینه‌ای را به موضوعات زنان و فرزندآوری اختصاص دهند.

ادارات دولتی یک درصد از اعتبارات هزینه‌ای خود را به موضوع زنان و فرزندآوری اختصاص دهند

به گزارش ایلنا از یاسوج، "جهانگیر شاهینی" در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مجموع اعتبارات سفر اول هیات دولت به این استان که در روز نهم مهرماه 1400 انجام شد، عددی معادل شش هزار و 656 میلیارد تومان بود که در سفر دوم رئیس جمهور به این استان عددی معادل 13 هزار و 307 میلیارد تومان به استان اختصاص داده شد.

وی مجموع اعتبارات استان کهگیلویه و بویراحمد را در سرجمع 23 هزار و 500 میلیارد تومان عنوان و خاطرنشان کرد: شورای معادن استان موظف است 25 درصد از وصولی حقوق دولتی و سهم معادن استان‌ها را از طریق اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای برای نگهداری و بهسازی محورهایی جاده‌ای با اولویت جاده‌های مورد استفاده معادن اختصاص دهد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: شورای برنامه‌ریزی نیز موظف شد پنج درصد اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای و انسانی را بمنظور توسعه زیرساخت‌های گردشگری، مرمت بافت تاریخی، حوزه و مصلی‌های نیمه تمام، اردوگاه‌های کشوری و استانی، آموزش و پرورش و .... اختصاص دهد.

بگفته شاهینی، استان کهگیلویه و بویراحمد جزء استان‌های برتر کشور در جذب اعتبارات سفرهای استانی دولت بشمار می رود و با پیگیری های صورت گرفته نیز دهیاری 36 روستا در استان واجد دریافت کُد دستگاه‌های اجرایی شده اند که مجموعه دهیاری‌های استان اکنون به 39 دهیاری افزایش یافته است.

وی گفت: شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد مجاز است یک درصد اعتبارات هزینه‌‌ای را به امور پژوهشی اختصاص دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز