خبرگزاری کار ایران

| 17:19   
کد خبر : ۱۳۸۲۸۹۷
معاون استاندار مطرح کرد؛

۵۰ هزار میلیارد سرمایه در حوزه صنعت خراسان رضوی تامین می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی خراسان رضوی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم با برنامه ریزی انجام شده حداقل با ورود بورس در فاز اول تا انتهای سال ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین سرمایه را انجام دهیم، این روند از ابتدای امسال آغاز شده و برخی شرکت‌ها وارد فرابورس شده‌اند.

۵۰ هزار میلیارد سرمایه در حوزه صنعت خراسان رضوی تامین می‌شود

به گزارش ایلنا از مشهد، ابوالفضل چمندی در این خصوص اظهار داشت: همایش تامین مالی و بازار سرمایه برای اولین بار در مشهد برگزار می‌شود که هدف آن تامین سرمایه از منابع مالی حرفه‌ای در بازارهای سرمایه است. همچنین به دنبال این هستیم شرکت‌‌های تامین سرمایه را با فضای تولید و فعالین اقتصادی استان آشنا کنیم و بتوانیم سهم مشهد را از بازار سرمایه بالا ببریم.

وی‌ افزود: به دلیل اینکه تامین مالی‌های زیادی در کشور از این طریق انجام می‌شود اما خراسان رضوی از این موضوع محروم است، به سراغ برگزاری چنین موضوعی رفته‌ایم.

معاون امور اقتصادی استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: پیش‌بینی ما این است که بتوانیم حداقل با ورود بورس در فاز اول تا انتهای سال ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین سرمایه را انجام دهیم.

چمندی ادامه داد: باید شرکت‌ها را بورسی و شفافیت را به شرکت‌ها بیاوریم. اداره شرکت‌ها که به صورت حرفه‌ای انجام شود به شدت کمک به رشد صنعت در استان کمک خواهد کرد.

وی خبر داد: به دنبال این هستیم که تالار سرمایه را در خراسان رضوی احیا و توسعه دهیم و همچنین بتوانیم بازار خراسان رضوی را توسط شرکت‌های خصوصی عمق دهیم. این موضوع به بورس هم کمک می‌کند تا نواسانات آن کنترل شود. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی افزود: این اقدام به شرکت‌های ما هم کمک می‌کند تا ظرفیت‌های‌شان را برای صادرات بزرگ‌تر کنند و بتوانیم در کشورهای منطقه نقش پررنگی داشته باشیم. 

چمندی اظهار داشت: همچنین طی روزهای آینده بازدیدهایی توسط مدیران سازمان بورس کشور از چند شرکت صورت خواهد گرفت و کلاس‌هایی‌ در این زمینه نیز برای آشنایی کامل فعالین اقتصادی با بورس و بازار سرمایه برگزار می‌شود. هدف از اجرای این کار نیز بزرگ‌ کردن بازار خراسان رضوی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز