خبرگزاری کار ایران

| 03:47   
کد خبر : ۱۳۸۱۸۹۵
مدیرعامل آب منطقه‌ای قزوین:

طرح آبرسانی از سد طالقان به محمدیه و مهرگان بزودی آغاز می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین گفت: تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های اولویت‌دار وزارت نیرو در استان به طور جدی پیگیری می‌شود و در همین راستا بزودی عملیات اجرایی طرح آبرسانی از سد طالقان به شهرهای محمدیه و مهرگان آغاز می‌شود.

طرح آبرسانی از سد طالقان به محمدیه و مهرگان بزودی آغاز می‌شود

به گزارش ایلنا، منصور ستوده در جلسه با معاونین و مسئولین آب‌منطقه‌ای استان گفت: تامین آب شرب یکی از دغدغه‌های جدی وزارت نیرو است که در همین راستا نسبت به تعریف طرح‌های اولویت دار و اضطراری اقدام کرده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان قزوین با اشاره به مصوبات کارگروه سازگاری با کم آبی استان عنوان کرد: کنترل و مدیریت برداشت از چاه‌های مجاز از طریق نصب کنتورهای هوشمند یکی دیگر از اولویت‌های کاری بوده و در پی آن هستیم تا امسال باقیمانده چاه‌های کشاورزی، صنعت و خدمات را به این تجهیزات مجهز کنیم.

وی افزود: در همین زمینه و بدلیل وجود زیرساخت‌های لازم، شرکت آب منطقه‌ای قزوین برای ایجاد پروتکل واحد بین کنتورهای هوشمند جهت تولید ورودی یکسان داده‌ها و اطلاعات به رصدخانه آب به‌عنوان پایلوت انتخاب شده است.

این مسئول عنوان کرد: اقدام در جهت بازتخصیص آب به صنعت، مولدسازی اراضی مازاد و استفاده از منابع درآمدی حاصل از آن جهت تکمیل طرح‌های عمرانی در حال اجراء، استفاده از روش‌های تشویقی جهت جلب مشارکت بیشتر مردم در مسیر مدیریت صحیح و بهینه مصرف آب از دیگر برنامه‌های شرکت در سال جاری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز