خبرگزاری کار ایران

| 02:26   
کد خبر : ۱۳۷۹۶۰۴
مدیرعامل آبفای نیشابور خبر داد؛

شهرداری نیشابور پرمصرف ترین اداره در حوزه آب است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب نیشابور گفت: شهرداری نیشابور در مجموع ۸۰ لیتر بر ثانیه آب شرب را در اماکن مربوطه از جمله آبیاری فضای سبز شهری و آتش نشانی نیز استفاده می‌کند که بیشترین اداره پر مصرف آب شرب شهری شهرستان است.

شهرداری نیشابور پرمصرف ترین اداره در حوزه آب است

به گزارش ایلنا، جعفر تمیز اظهار کرد: طی جلسات مکرر برگزار شده با شهرداری مقرر شد با اجرای تصفیه خانه مجزا از پس آب فاضلاب برای آبیاری فضای سبز شهری و رفع نیاز آتش نشانی نیز استفاده کنند.

وی با بیان اینکه یک هزار و ۳۰۰ لیتر برثانیه در پیک مصرف، نیاز آب شرب نیشابور است افزود: باید تمام دستگاه‌ها در حوزه صنعت، کشاورزی و دامداری همکاری لازم جهت بهینه مصرف کردن آب در این بخش‌ها داشته باشند همچنین‌ شست و شوی حیاط و ماشین، زمان زیاد استفاده کولر، استحمام طولانی و فلاش تانک سرویس بهداشتی بیشترین زمینه هدر رفت آب شرب شهری را در برمی‌گیرد.

وی ادامه داد: در حوزه روستایی نیز هدر رفت آب را در آبیاری باغات و بخش دام نیز شاهد هستیم که انشعابات غیرمجاز جریمه و قطع می‌شود اما باتوجه به خشکسالی‌های اخیر سعی می‌شود در حوزه دام با کشاورزان همکاری لازم انجام شود.

تمیز خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود اگر وضعیت چاه ۱۲۸ روستای شهرستان به صورتی باشد که از مدار خارج شود نیازمند ۱۶۷ لیتر بر ثانیه آب شرب خواهیم بود که باید اتصال از شهر صورت گیرد.

وی با اعلام فرسودگی ۳۵ درصدی شبکه آب شهرستان افزود: استاندارد حداکثر سرانه مصرف هر نفر ۱۵۰ لیتر است که این رقم در شبانه روز هر فرد نیشابوری ۲۰۹ لیتر بر ثانیه نیز مصرف می‌کند که امسال نسبت به سال گذشته در سرانه مصرف در بخش روستایی و کشاورزی این رقم افزایش خواهد یافت.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب نیشابور اظهار داشت: بر اساس وضعیت ساخت و سازها و باتوجه به کسری آب پیش بینی می‌شود که بیش از ۶۰ درصد مشترکین از پمپ استفاده می‌کنند بزودی در مناطق یک و دو با اجرای عملیات زون بندی مشکل فشار آب حل می‌شود و  با پمپ های غیرمجاز برخورد خواهد شد.

تمیز یادآور شد: در شهرستان ۸۵۰ لیتر بر ثانیه توان تولید است که ۴۵۰ لیتر با کسری آب موجه هستیم و پیش بینی می شود با حفر ۱۵ حلقه چاه جدید نیاز آبی شهرستان رفع و مشکل افت سطح سفره های زیرزمینی نیز حل شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز