خبرگزاری کار ایران

| 07:42   
کد خبر : ۱۳۷۹۵۲۱
در پی بارش‌های سیلابی در زنجان انجام شد؛

تخلیه آب ۲۷ منزل و نجات جان ۳ نفر گرفتار در سیل توسط امدادگران هلال احمر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هفت تیم عملیاتی هلال احمر اقدام به تخلیه آب ۲۷ منزل مسکونی در شهر زنجان کردند و جان سه شهروند گرفتار در سیلاب را نجات دادند.

تخلیه آب ۲۷ منزل و نجات جان ۳ نفر گرفتار در سیل توسط امدادگران هلال احمر

به گزارش ایلنا از زنجان، حکمت الله هاشمی شامگاه امروز با اعلام این خبر، افزود: بر اثر بارش باران سیل آسای  زنجان در بعدازظهر امروز (29تیر) دریافت خدمات امدادی و آبگرفتگی منازل به  ندای امداد گزارش شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، ادامه داد: تیم های عملیاتی امدادی و سیلاب برای امداد رسانی به مناطق مختلف شهر زنجان اعزام شدند.

وی، گفت:  هفت تیم عملیاتی  در شهر زنجان متشکل از ۴۳ امدادگر و نجات‌گر در دانشسرا، منطقه سعدی شمالی،  خان ناظم،  داودقلی، بی سیم،  انصاریه، جاوید، بعثت،  خان دره و دیرمان ارخی اقدام به تخلیه آب و امدادرسانی کردند.

هاشمی، تاکید کرد: تیم های عملیاتی علاوه بر تخلیه آب منازل مسکونی  اقدام به نجات جان سرنشینان  خودروی گرفتار در سیل  کردند و آنها را به محل امن منتقل کردند.

وی، گفت: در این عملیات ۱۴ دستگاه پمپ لجن کش، پمپ آب و کف کش بکارگیری شد.  

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان، افزود: عملیات امدادرسانی از ساعت ۱۵ آغاز  و با بیش از پنج ساعت  تلاش بی وقفه  در ساعت 20:36  امشب به پایان رسید.

هاشمی، از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن حوادث و بلایا می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز برای دریافت خدمات امدادی با شماره ۱۱۲ ندای امداد و نجات تماس بگیرند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز