خبرگزاری کار ایران

| 10:29   
کد خبر : ۱۳۷۹۱۶۸
معاون وزیر صمت:

واحدهای معدنی راکد و غیرفعال به چرخه تولید باز می‌گردند

معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تا پایان سال تکلیف تمامی معادن راکدی که در اختیار دولت است، مشخص می‌شود و واحدهای معدنی راکد و غیرفعال به چرخه تولید باز می‌گردند.

واحدهای معدنی راکد و غیرفعال به چرخه تولید باز می‌گردند

به گزارش ایلنا، رضا محتشمی‌پور اظهار داشت: رونق واحدهای معدنی راکد و غیرفعال از سیاست‌های این وزارتخانه است و تا پایان سال تکلیف تمامی معادن راکدی که در اختیار دولت است، مشخص می‌شود و  معادنی که دست سرمایه‌گذاران بخش خصوصی قرار دارد و غیرفعال مانده با رای شورای معادن به ریاست استانداران تعیین تکلیف می‌شود.

وی افزود: استانداران نسبت به تعیین تکلیف واحدهای معدنی راکد و غیرفعال سخت‌گیرانه عمل کنند تا ظرفیت‌های موجود معطل نماند و افراد توانمند به این حوزه ورود پیدا کنند.

محتشمی پور بیان کرد: یکی از مهمترین سیاست‌های وزارت صمت در دولت سیزدهم، انرژی‌زدایی از صنعت و اقتصاد است از همین رو به استان‌ها توصیه می‌شود که سرمایه‌گذاری‌های بخش خصوصی در توسعه، صنایع را به سمت صنایعی که انرژی کمتری را مصرف می‌کنند، هدایت کنند.

معاون امور معادن و فراوری مواد وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در استان چهارمحال و بختیاری ۱۳۴ معدن فعال وجود دارد که هشت ماده معدنی شامل سنگ تزئیینی، ساختمان، مواد اولیه سیمان، گچ و شن و ماسه، سیلیس، خاک‌نسوز و دولومیت استخراج می‌کنند و زمینه اشتغال  یک هزار و ۴۹ نفر را فراهم شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز