خبرگزاری کار ایران

| 12:45   
کد خبر : ۱۳۷۶۹۱۹
مدیرعامل آب منطقه‌ای استان خبر داد؛

کاهش ۱۳ درصدی حجم ذخیره سدهای خراسان رضوی/ انسداد بیش از ۲۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: از ابتدای سال جاری ۲۳۹ حلقه چاه غیر مجاز در استان مسدود شده است.

کاهش ۱۳ درصدی حجم ذخیره سدهای خراسان رضوی/ انسداد بیش از ۲۰۰ حلقه چاه غیرمجاز در استان

به گزارش ایلنا از مشهد، علیرضا طاهری در خصوص حجم آب ذخیره شده در سدهای استان با شروع سال آبی جدید، اظهار کرد: حجم آب موجود در پشت سدهای استان طی سال گذشته ۴۱۱ میلیون متر مکعب آب بوده که در سال جاری به ۱۹۷ میلیون متر مکعب رسیده است.

وی افزود: در حال حاضر تنها ۱۳ درصد مخازن سدهای استان پرآب است که این رقم در سال گذشته در این زمان ۲۶ درصد بوده است، بنابراین در سال جاری حجم ذخیره سدهای خراسان رضوی ۱۳ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی بیان کرد: حجم آب ورودی به سدهای استان طی سال جاری ۱۵.۹۵ میلیون متر مکعب بوده، هم چنین از ابتدای سال آبی جاری ۴۷.۴۷ میلیون متر مکعب آب وارد سدهای استان شده است.

طاهری با اشاره به میزان بارندگی‌ها در سال جاری بیان کرد: بر اساس آمار ایستگاه‌های مبنایی قرار گرفته، بارندگی‌ها در استان از ابتدای سال آبی ۹۹.۲ میلی لیتر بوده که نسبت به متوسط بلندمدت ۴۶ درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی درباره مسدود سازی چاه‌های غیر مجاز در استان در سال جاری تصریح کرد: تعداد چاه‌های مجاز در استان در حال حاضر ۱۶ هزار و ۵۹۵ حلقه و تعداد چاه‌های غیر مجاز در استان ۶۷۲۴ حلقه است. طی سال گذشته ۱۳۷۲ حلقه چاه غیر مجاز و از ابتدای سال جاری نیز ۲۳۹ حلقه چاه غیر مجاز در استان مسدود شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز