خبرگزاری کار ایران

| 17:13   
کد خبر : ۱۳۷۴۲۳۳
رئیس میراث فرهنگی خواف خبر داد؛

آغاز مرمت اضطراری یک بنای تاریخی در شهرستان خواف

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خواف از آغاز مرمت اضطراری بنای تاریخی مزار خدیجه خاتون این شهرستان خبر داد.

آغاز مرمت اضطراری یک بنای تاریخی در شهرستان خواف

به گزارش ایلنا از مشهد، محمود باعقیده با اعلام این خبر افزود: این بنای تاریخی در روستای خرگرد و در فاصله حدود ۲۰۰ متری از مدرسه غیاثیه قرار دارد که به‌عنوان مدفن دو خواهر به اسم خدیجه‌خاتون و مزینه‌خاتون شهرت دارد که از اولیاء روستا بوده و مورد احترام مردم محل است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خواف ادامه داد: از بنای اصلی فقط دو دیوار خشتی به ارتفاع ۳۰/۴ متر باقی‌مانده و بقیه بنا تخریب شده است.

باعقیده تصریح کرد: به‌منظور حفاظت از بقایای این بنای ارزشمند مرمت اضطراری آن شامل پی‌بندی، دیوار چینی، استحکام بخشی و کاهگل کشی آن به مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات حقوق دولتی که توسط فرمانداری تخصیص داده شد آغاز شده است.

روستای خرگرد خواف به‌عنوان  یکی از روستاهای هدف گردشگری شهرستان خواف در فاصله ۲۶۰ کیلومتری مشهد قرار دارد و هشت بنای تاریخی از جمله مدرسه غیاثیه خرگرد، فعالیت دو بومگردی، کارگاه‌های صنایع‌دستی و تنگل (تفرجگاه) خرگرد باعث شده این روستا به عنوان یکی از هدف های گردشگری مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز