خبرگزاری کار ایران

| 11:23   
کد خبر : ۱۳۷۴۲۱۹

شناسایی بالغ بر ۲۲۰۰ خودروی آلاینده طی بهار امسال در مشهد

رئیس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی شهرداری مشهد از شناسایی و صدور اخطار برای مالکان بالغ بر ۲۲۰۰ خودروی دودزا و آلاینده طی سه ماه نخست امسال خبر داد.

شناسایی بالغ بر ۲۲۰۰ خودروی آلاینده طی بهار امسال در مشهد

به گزارش ایلنا از مشهد، محمد پذیرا در این خصوص گفت: با توجه به اهمیت کنترل کیفیت هوا در کلانشهر مشهد به عنوان دومین کلانشهر ایران، در حال حاضر ۶ اکیپ خودرویی "سمام" با همکاری شهرداری مشهد و پلیس راهور، با انجام گشت های مختلف در سطح شهر، کار شناسایی و اعمال قانون خودروهای دودزا و آلاینده را بر عهده دارند.

وی اضافه کرد: بررسی آمار نشان می‌دهد که در سه ماه نخست امسال بالغ بر ۲۲۰۰ خودروی آلاینده و دودزا توسط گشت های "سمام" شناسایی شده و اخطارهای لازم برای رفع نقص خودروها به مالکان آنها ارسال شده است که به رغم افزایش فراوانی خودروهای شخصی این آمار نسبت به مدت مشابه پارسال تفاوت محسوسی نداشته است.

پذیرا افزود: در بین خودروهای آلاینده شناسایی شده، پراید همچنان آلاینده ترین خودروی مشهد است و پس از آن خودروهای پیکان وانت و پی کی در رتبه های بعدی قرار دارند.

رئیس اداره محیط زیست، سلامت و ایمنی ادامه داد: براساس قانون، مالکان خودروهای دودزا پس از صدور اولین اخطار به مدت ۱۵ روز مهلت دارند که نسبت به رفع نقص خودروی خود اقدام کنند و در صورت عدم رفع نقص در این بازه زمانی، اخطاریه دوم برای آنها صادر شده و اگر پس از گذشت ۷ روز از اخطاریه دوم نیز نسبت به رفع نقص خودروی خود اقدام نکنند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

پذیرا در پایان خاطر نشان کرد: خودروهای دودزا علاوه بر تولید انواع گازهای آلاینده های سمی به طور معمول مصرف سوخت بالایی نیز دارند که همین موضوع سبب شده تا نقش مخربی در سلامت شهروندان و محیط زیست شهری داشته باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز