خبرگزاری کار ایران

| 00:37   
کد خبر : ۱۳۷۴۰۷۸
رئیس پارک علم و فناوری لرستان خبر داد؛

صدور مجوز واگذاری زمین به واحدهای فناور و دانش بنیان استان

رئیس پارک علم و فناوری لرستان از صدور مجوز واگذاری زمین به واحدهای فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری استان خبر داد.

صدور مجوز واگذاری زمین به واحدهای فناور و دانش بنیان استان

به گزارش ایلنا، فرهاد نامداری در نشست با خبرنگاران با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری لرستان دارای حدود 20 هکتار زمین تحت تملک است، اظهار داشت: این اراضی مشمول قوانین مناطق آزاد تجاری و معافیت های مالیاتی 20 ساله برای شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر هستند.  

وی افزود:  یکی از مشکلاتی که در مسیر رونق تولید و حمایت از توسعه واحدهای فناور و دانش بنیان وجود داشت، مشکل واگذاری زمین به این واحدها بود که با تدوین طرح جامع عمرانی اراضی پارک و پیگیری های لازم، این طرح در هیات امنای منطقه مورد تصویب قرار گرفت و مجوز واگذاری زمین به واحدهای فناور از سوی وزارت علوم صادر شد. 

رئیس پارک علم و فناوری لرستان بیان کرد: اراضی قابل واگذاری این پارک دارای امکانات زیرساختی مورد نیاز شرکت‌ها با استاندارد مناسب، شامل شبکه‌های آب، برق، گاز، فاضلاب، تلفن و اینترنت هستند. دسترسی به جاده، واقع شدن در پردیس دانشگاهی آیت اله کمالوند خرم آباد و مجاورت با مراکز علمی و دانشگاه‌های استان مانند دانشگاه لرستان، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه پیام نور و دانشگاه فنی و حرفه ای و همچنین نزدیکی به منازل مسکونی مسکن مهر نیز از دیگر مزایا و امکانات این اراضی است. 

نامداری تشریح کرد: در شرایطی که امروزه خرید زمین به ویژه برای کسب و کارهای نوپا یک رویا محسوب می شود، پارک علم و فناوری لرستان این امکان را برای واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان توانمند فراهم می‌کند تا بتوانند خط تولید کارگاهی خود را در شرایط مطلوبی که پارک در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، راه اندازی یا توسعه دهند. 

وی با اشاره به اینکه در پارک‌های علم و فناوری تولید انبوه صورت نمی‌گیرد، افزود: زمین قابل واگذاری در فاز اول پنج هکتار و در قطعات 250 تا 700 متری قابل واگذاری است و همچنین قراردادها بصورت بلند مدت و با قابلیت تمدید تا 99 سال منعقد می شود.  

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: فراخوان واگذاری اراضی بزودی آغاز می‌شود و پس از تسطیح اراضی مورد اشاره، واگذاری زمین به واحدهای فناور متقاضی واجد شرایط آغاز خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز