خبرگزاری کار ایران

| 10:19   
کد خبر : ۱۳۷۳۰۳۱
مدیرکل هواشناسی استان خبر داد؛

صدور هشدار زرد هواشناسی در گیلان

مدیرکل هواشناسی گیلان از صدور هشدار زرد هواشناسی برای استان خبر داد و گفت: مردم و مسافران از استقرار و برپایی چادرهای مسافرتی در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

صدور هشدار زرد هواشناسی در گیلان

به گزارش ایلنا از رشت، محمد دادرس با اشاره به آخرین الگوهای هواشناسی در گیلان اظهار کرد: نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی غالباً پایدار و فعالیت توده هوای گرم و مرطوب در منطقه است.

وی افزود: بر همین اساس طی شبانه روز آینده آسمانی صاف تا نیمه ابری و مه آلود، گاهی افزایش ابر، وزش باد (در برخی نقاط موقتی شدید) پیش بینی می‌شود.

دادرس ادامه داد: طی این مدت گاهی به سبب شکل گیری ناپایداری‌های همرفتی و موقتی، رگبار و رعد و برق پراکنده دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی گیلان اضافه کرد: طی امروز و فردا با نفوذ توده هوای ناپایدار به منطقه، ضمن افزایش ابرو کاهش دما، شرایط برای بارندگی (رگباری و برخی مناطق موقتی شدید، به ویژه در ارتفاعات و دامنه‌ها)، رعد و برق، احتمال تگرگ، وزش باد (بعضی نقاط شدید) فراهم خواهد شد.

وی از صدور هشدار زرد هواشناسی برای استان خبر داد و گفت: مردم و مسافران از استقرار و برپایی چادرهای مسافرتی در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز کنند.

مدیرکل هواشناسی گیلان اضافه کرد: از امروز و با ورود سامانه ناپایدار، دمای هوای گیلان ۴ تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد.

وی ارتفاع امواج دریا برای امروز و فردا را ۲ متر اعلام کرد و گفت: در این مدت شرایط دریا برای شنا و گردشگری مناسب نیست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز