خبرگزاری کار ایران

| 14:30   
کد خبر : ۱۳۶۹۹۴۸

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شیراز و فدرال کازان روسیه

تفاهم‌نامۀ همکاری دانشگاه شیراز و دانشگاه فدرال کازان روسیه (Kazan Federal University) منعقد شد.

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه شیراز و فدرال کازان روسیه

به‌گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه شیراز، در سفر معاون بین‌الملل و مدیر نوآوری دانشگاه فدرال کازان روسیه به دانشگاه شیراز، تفاهم‌نامۀ همکاری دو دانشگاه شیراز و دانشگاه فدرال کازان روسیه به امضا رسید.

براساس تفاهم‌نامۀ منعقد شده، دو دانشگاه متعهد شدند ارتباط دو سویه‌ای را در زمینه‌های مختلف از جمله اجرای دوره‌های آموزشی مشترک، تبادل استاد و دانشجو، تحقیقات و پژوهش‌های مشترک، سازماندهی و حضور در طرح‌های آموزشی و تحقیقاتی بین‌المللی، کنگره‌ها، سمپوزیوم‌ها، کنفرانس‌ها، سمینارها و تبادل منابع آموزشی تحقیقاتی داشته باشند.

ابوالفضل جوکار، رئیس مرکز همکاری‌های علمی و ‌بین‌المللی دانشگاه شیراز نیز به نمایندگی از این دانشگاه، به معرفی دانشکده‌ها، دپارتمان‌ها، مراکز تحقیقاتی، ظرفیت‌ها، امکانات و دستاوردهای دانشگاه شیراز پرداخت.

وی همچنین، به اتفاق ولادی‌اسلاو سوداکُف، به‌عنوان رئیس یکی از مهم‌ترین دانشکده‌های نفت و گاز روسیه در دانشگاه فدرال کازان، از آزمایشگاه و تجهیزات هایتِک دانشکده‌ی مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز بازدید کردند و در ادامه، هیأت‌روسی در این سفر، از دیگر مراکز آموزشی و پژوهشی دانشگاه شیراز، ازجمله رصدخانه ابوریحان بیرونی و باغ گیاه‌شناسی ارم بازدید داشتند.

به گفته‌ رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه شیراز باتوجه به مشترکات فراوان فرهنگی و مذهبی جمهوری تاتارستان با رسوم ملی و باورهای مذهبی در جمهوری اسلامی ایران و همچنین برخورداری دانشگاه شیراز از تجهیزات و دستگاه‌های به‌روز جهانی و ژورنال‌های علمی‌-پژوهشی بین‌المللی متعدد در حوزه‌های علوم انسانی، فنی و مهندسی و علوم تجربی، هیأت روسی خواستار همکاری‌های گسترده‌تر میان پژوهشگران و دانشمندان دانشگاه شیراز با اساتید دانشگاه فدرال کازان روسیه شدند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز