خبرگزاری کار ایران

| 18:39   
کد خبر : ۱۳۶۹۰۸۷
سرپرست اداره محیط زیست آستارا خبرداد؛

رفع تصرف ۴۰۰۰ متر مربع از پناهگاه حیات وحش لوندویل

سرپرست اداره محیط زیست آستارا گفت: ۴۰۰۰ متر مربع از پناهگاه حیات وحش لوندویل این شهرستان با حکم قضایی از یک متصرف بومی پس گرفته شد.

رفع تصرف ۴۰۰۰ متر مربع از پناهگاه حیات وحش لوندویل

به گزارش ایلنا از آستارا، محمد رضا سلامی اظهار کرد: مأمورین یگان محیط زیست در حین گشت و کنترل از پناهگاه حیات وحش لوندویل با فردی از اهالی منطقه مواجه که به صورت غیر قانونی اقدام به پاکتراشی و آماده سازی اراضی ملی جهت زراعت کرده بود.

وی افزود: با پیگیری واحد حقوقی و هماهنگی با مقام قضایی و با بهره گیری از توان یگان منابع طبیعی و نیروی انتظامی و ماشین آلات شهرداری لوندویل رقبه تصرفی در سریع‌ترین زمان ممکن به طور کامل تخریب و رفع تجاوز صورت گرفت.

سلامی ادامه داد: پناهگاه حیات وحش لوندویل تنها زیست بوم ساحلی شهرستان مرزی آستارا بوده که به لحاظ اکولوژیکی و تنوع گیاهی و جانوری بسیار حائز اهمیت بوده و با هر گونه تصرف اراضی ملی و حفاظت شده در این منطقه برخورد خواهد شد و در صورت تکرار جرم و تصرف مجدد این اراضی کلیه ضرر و زیان وارده به محیط زیست مطالبه خواهد شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست آستارا با اشاره به اینکه مردم و اهالی روستاهای حاشیه پناهگاه حیات وحش دوستار و حافظان محیط زیست هستند، اضافه کرد: مردم در صورت مشاهده هر گونه فعالیت غیرقانونی و جنگل تراشی و تصرف اراضی ملی مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست آستارا گزارش دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز