خبرگزاری کار ایران

| 08:06   
کد خبر : ۱۳۶۸۹۹۰
به دنبال سیل ۱۸ خرداد ماه جاری حادث شد؛

تخریب کامل دو واحد و تعطیلی 16 واحد پذیرایی در محور کرج- کندوان

در پی بازید‌های به عمل آمده از جاده چالوس توسط کارشناسان اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی البرز دو واحد پذیرایی به طور کامل تخریب و 16 واحد پذیرایی واقع در حد فاصل کیلومتر 20 تا 40 جاده چالوس به دلیل مسدود شدن جاده در اثر سیل تعطیل شده‌اند.

تخریب کامل دو واحد و تعطیلی  16 واحد پذیرایی در محور کرج- کندوان

به گزارش ایلنا و‌ به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز، سیل جاده چالوس خسارات زیادی به تاسیسات آبی و گردشگری منطقه وارد کرده است. به گونه‌ای که واحدهای پذیرایی شاندیز و سیبوچال واقع در کیلومتر 20 جاده به طور کامل تخریب و غیر فعال شده‌اند.

 در بازدیدی که از این مناطق صورت گرفته بررسی تاسیسات آسیب دیده گردشگری انجام شد و طی صحبت با بهره‌برداران قرار است طی مکاتبه لازم میزان خسارت وارد شده برآورد شود.

 این اداره کل، بنا دارد تا حدامکان و در چارچوب ضوابط و مقررات تسهیلاتی را برای این واحدها در نظر بگیرد. 

 با توجه به اینکه جاده تهران- شمال برای تردد به استان های شمالی مورد استفاده قرار می گیرد، جاده کرج کندوان بیشتر برای مقاصد گردشگری مورد نظر است و با توجه به آسیب‌های سیل به این جاده دستگاه‌های اجرایی مرتبط در حال فعالیت برای بازگشایی این جاده هستند.

سیل باعث تعطیلی کامل محور گردشگری کرج کندوان از کیلومتر 18 تا 40 در محدوده پل خواب شده است. در این محدوده 16 واحد گردشگری فعال هستند که به طور کامل تعطیل و غیر فعال شده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز