خبرگزاری کار ایران

| 14:27   
کد خبر : ۱۳۶۷۹۷۳
در نشست خبری عنوان شد؛

رئیسی پروژه آبرسانی به اراضی دَمدره را کلنگ زنی می‌کند

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد از کلنگ زنی پروژه اراضی حومه غربی شهرستان چُرام مشهور به اراضی دَمدره در دومین سفر هیأت دولت سیزدهم به این استان خبرداد.

رئیسی پروژه آبرسانی به اراضی دَمدره را کلنگ زنی می‌کند

به گزارش ایلنا از یاسوج، " محمد ویسی" در نشست مشترک رسانه‌ای در چُرام با تاکید براینکه پروژه آبیاری اراضی حومه غربی چرام در سفر دوم ریاست جمهوری کلنگ زنی می شود، اظهارداشت: بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی مرغوب حومه غربی چُرام با اجرای این پروژه مهم و حیاتی آبیاری می شود.

وی با بیان اینکه اراضی حومه غربی چُرام شامل زمین‌های روستاهای دَمدره، القچین های سفلی و علیا را شامل می شود خاطرنشان کرد: شهرستان چُرام تنها شهرستانی در استان کهگیلویه و بویراحمد  است که پروژه مهم کشاورزی ندارد و می بایست با همکاری مسئولان شهرستانی و استانی تدابیری انجام شود تا این پروژه در سفر ریاست جمهوری کلنگ زنی و اعتبارات خوبی برای آن در نظر گرفته شود.

مدیر امور آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد با تاکید براینکه مسوولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی و سازمان جهادکشاورزی استان برای اجرایی شدن این پروژه اهتمام ویژه ای دارند، یادآورشد: بزودی نشست مشترکی مابین مدیران آب منطقه ای و سازمان جهاد کشاورزی استان برای آماده کردن مقدمات  جهت کلنگ زنی این پروژه در سفر ریاست جمهوری و اخذ اعتبارات لازم برگزار می شود.

ویسی گفت: تهیه نقشه های اراضی و پیگیری های لازم جهت تخصیص آب در جلسات مختلف با حضور مدیران آب منطقه ای استان انجام گرفت و امیدواریم این پروژه مهم که از مطالبات کشاورزان و جوانان است هرچه زودتر عملیاتی شود.

وی افزود: با اجرایی شدن پروژه آبیاری اراضی حومه غربی چُرام ( اراضی دَمدره) شاهد فراهم شدت فرصت های شغلی متعدد، بهبود وضعیت اقتصادی منطقه و بالا رفتن سرمایه گذاری بخش های دولتی و خصوصی با هدف ارتقای سطح تولید خواهیم بود.

به گزارش ایلنا، روستای دَمدره در سه کیلومتری شهرستان چُرام در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع شده که دارای اراضی گسترده زارعی و البته اماکن زیبای گردشگری نیز محسوب می شود.

این روستا با اجرای پروژه آبرسانی عنوان شده می‌تواند قطب کشاورزی در بین روستاهای جنوب کشور باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز