خبرگزاری کار ایران

| 01:23   
کد خبر : ۱۳۶۶۶۷۴
یک مسئول خبرداد؛

کمبود محیط بان در عرصه‌های محیط زیست استان بوشهر

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: استان بوشهر از نظر حیات وحش طبیعی و دریایی غنی است و مناطق حفاظت شده، تالاب‌ها و پناهگاه‌های حیات وحش به صورت شبانه روزی پایش و نظارت می‌شوند.

کمبود محیط بان در عرصه‌های محیط زیست استان بوشهر

به گزارش ایلنا، عبدالرحمن مرادزاده افزود: بر اساس استاندارد‌های جهانی هر هزار هکتار عرصه، نیاز به مدیریت یک محیط بان دارد که میانگین آن در کشور ما یازده و نیم درصد و در استان ما با توجه به کمبود محیط بان، هفت و نیم درصد است.

وی با بیان اینکه در استان نزدیک به ۸۰ محیط بان فعالیت می‌کنند اظهار داشت: با این تعداد نمی‌توان استاندارد حفاظت را اجرا کرد و نیاز داریم در استخدام‌ها توجهی به تامین نیروی انسانی مورد نیاز شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان در ادامه به موضوع شکار و تخلف‌های این حوزه هم اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات انجام شده در سال‌های اخیر آراء سبز است که با دستور قضات برای جلوگیری از حبس و فرهنگ سازی زیست محیطی صورت می‌پذیرد.

مرادزاده اضافه کرد: از ابتدای سال ۳ رای سبز داشتیم که متخلفین موظف شدند به پاک سازی منطقه شکار و یا تحقیق در مورد گونه جانوری اقدام کنند.

وی همچنین از آغاز سرشماری پرندگان تابستان گذر در پارک ملی دریایی نخیلو خبرداد و گفت: این سرشماری از روز گذشته بیستم خرداد با حضور کارشناسان و محیط بانان منطقه شروع و تا سه روز پایان می‌یابد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان افزود: گونه‌هایی که سرشماری می‌شوند شامل پرستو کاکلی کوچک و بزرگ، پشت تیره، پرستو گونه سفید، سلیم خرچنگ خوار و اگرت‌های ساحلی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز