خبرگزاری کار ایران

| 16:16   
کد خبر : ۱۳۶۶۶۱۹
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای قزوین:

۲۶ دستگاه و ادوات حفاری غیر مجاز در شهرستان تاکستان توقیف شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین گفت: با همکاری دستگاه قضا، نیروی انتظامی در سال گذشته 26 دستگاه و ادوات حفاری غیر مجاز در شهرستان تاکستان توقیف شد.

۲۶ دستگاه و ادوات حفاری غیر مجاز در شهرستان تاکستان توقیف شد

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، منصور ستوده با اعلام این خبر اظهار داشت: حفظ و حراست از منابع آب های زیرزمینی یکی از مهمترین وظایف شرکت آب منطقه ای در استان است که در این راستا و در اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی منابع آب های زیرزمینی در شهرستان تاکستان در سال گذشته تعداد 23 حلقه چاه غیرمجاز با دبی مجموع 1.66 میلیون متر مکعب در سال پس از اخذ احکام قضایی توسط گروه انسداد شرکت آب منطقه ای قزوین با همکاری ماموران ماده 30 این شهرستان و با همراهی خوب دادگستری و نیروی انتظامی شهرستان پر و مسلوب المنفعه شد.

وی اضافه کرد: در این مدت تعداد 26 دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز نیز در شهرستان تاکستان شناسایی و توقیف شده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان قزوین با اشاره به کاهش میزان بارندگی و تداوم خشکسالی و لزوم سازگاری با کم آبی بیان کرد: نصب کنتورهای هوشمند و تجهیزات اندازه گیری برخط جهت مدیریت مصرف و صرفه جویی در میزان استفاده از منابع آبی و جلوگیری از اضافه برداشت چاه ها از جمله اقداماتی است که می تواند به احیای دشت قزوین کمک کند که در این زمینه نیز در سال گذشته تعداد 162 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه های مجاز شهرستان تاکستان نصب شد. 

ستوده یادآورشد: شرکت آب منطقه ای استان در چارچوب قوانین و مقررات با تجهیز گروه های گشت و بازرسی ضمن شناسایی هر گونه تخلف در حوزه منابع آب های سطحی و زیرزمینی با هرگونه تخلف در این حوزه برخورد قانونی می کند.

وی اظهارداشت: در شهرستان تاکستان در سال گذشته 11 مورد برداشت غیر مجاز از منابع آب های سطحی شناسایی شد و با اخذ دستورات قضایی نسبت به جمع آوری و قلع و قمع منصوبات و ادوات غیرمجاز انتقال آب اقدام لازم صورت گرفت.

ستوده از کشاورزان خواست با مدیریت مصرف و نصب کنتورهای هوشمند و برداشت آب متناسب با سهمیه تعیین شده در صیانت از آبهای زیرزمینی با شرکت آب منطقه ای همکاری کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز