خبرگزاری کار ایران

| 06:30   
کد خبر : ۱۳۶۶۵۰۲

هشدار منابع‌طبیعی استان مرکزی نسبت به وقوع آتش‌سوزی در مراتع

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: با گرم شدن هوا پوشش گیاهی موجود مراتع رو به خشکی می‌رود و پرتاب ته سیگار و انداختن استکان و لیوان در مراتع می تواند عامل آتش‌سوزی شده و دامنه گسترده‌ای از منابع‌طبیعی استان را دچار خسارت کند.

هشدار منابع‌طبیعی استان مرکزی نسبت به وقوع آتش‌سوزی در مراتع

به گزارش خبرنگار ایلنا، سرهنگ حمید ارسلانی افزود: به مردم توصیه می‌شود هنگام گردش در طبیعت از انداختن ته سیگار یا کبریت روشن روی زمین و یا روشن کردن آتش به منظور تفریح خودداری کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید از هرگونه سهل‌انگاری در ایجاد آتش‌سوزی جلوگیری شود، ادامه داد: نیاز است شهروندان در صورت نیاز به افروختن آتش، موارد ایمنی را به دقت رعایت کرده و پیش از ترک محل از خاموش شدن آن اطمینان حاصل کنند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع‌طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی اظهار داشت: با توجه به پوشش مناسب مراتع این استان نیاز است که با نزدیک شدن به فصل گرما مراقبت‌های لازم برای پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی توسط مردم انجام شود.

ارسلانی تصریح کرد: نیاز است اقشار مختلف مردم و نهادها از انجام هر اقدامی که منجر به آتش‌سوزی در عرصه‌های منابع طبیعی می‌شود خودداری کرده و در صورت مشاهده هرگونه دود یا آتش در جنگل‌ها و مراتع، سعی کنند تا آتش را خاموش کنند.

وی بیان داشت: همچنین مردم در صورت مشاهده هرگونه آتش‌سوزی و نشانه‌هایی از این موارد می‌توانند با شماره تلفن‌های 139 و 1504 امداد جنگل و مرتع در سراسر استان تماس حاصل کنند. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز