خبرگزاری کار ایران

| 16:13   
کد خبر : ۱۳۶۶۰۱۲
همزمان با هفته جهاد کشاورزی؛

بهره برداری از ۱۳۷ طرح کشاورزی در آذربایجان غربی

رئیس سازمان آذربایجان غربی گفت: همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۱۵۷ طرح کشاورزی با ۵۳۷ میلیارد تومان هزینه، به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره برداری از ۱۳۷ طرح کشاورزی در آذربایجان غربی

به گزارش ایلنا، خسرو شهبازی در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: بخش عمده اعتبار هزینه شده برای طرح‌های افتتاحی شامل سرمایه‌گذاری مردمی و ۵۵ میلیارد تومان اعتبار دولتی و ۶۴ میلیارد تومان تسهیلات بانکی است.

وی با بیان اینکه با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای یک‌هزار و ۲۳۲ طرح اشتغال‌زایی می‌شود، اضافه کرد: ۱۶ هزار و ۵۰۰ خانوار از عواید این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند.

شهبازی ادامه داد: این طرح‌ها به صورت عمده در بخش‌های مختلف تولیدات گیاهی و دامی، صنایع تبدیلی، تکمیلی و آب و خاک آماده بهره‌برداری شده است.

به گفته رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی، افتتاح کشتارگاه صنعتی ارومیه یکی از این پروژه‌هاست که با تکنولوژی روز دنیا منطبق است و با ۲۹۰ میلیارد تومان هزینه آماده بهره‌برداری شده که با افتتاح آن، برای ۲۰۰ نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد شد.

شهبازی تاکید کرد: همچنین ۱۱۰ پروژه از مجموع ۱۳۷ پروژه آماده افتتاح بخش کشاورزی استان، در زیربخش مدیریت آب و خاک و امور فنی و مهندسی با اعتبار هزینه شده بیش از ۳۸۳ میلیارد ریالی است که ۸۲۱ فرصت شغلی پایدار، ۵۲۱ مورد تثبیت اشتغال داشته و سه هزار و ۷۰۰ خانوار از عواید آن برخوردار خواهند شد.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها شامل اجرای ۹۶ طرح انواع سامانه‌های نوین آبیاری با مجموع مساحت ۲ هزار هکتار و اعتبار هزینه شده ۱۳۲.۴ میلیارد ریال، چهار طرح انتقال آب با لوله، یک طرح پوشش بتنی کانال و ۹ طرح مرمت و بازسازی قنوات در بیشتر شهرستان‌های استان است.

شهبازی یادآور شد: از مجموع این ۱۳۷ طرح، ۱۰ مورد نیز در زیر بخش معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی با اعتبار هزینه شده چهار هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: این پروژه‌ها شامل یک واحد سردخانه، سه واحد بسته‌بندی میوه تازه، یک واحد بسته‌بندی غلات و حبوبات، یک واحد تولید پوره میوه، یک واحد تولید اسانس و عرقیات گیاهی، یک واحد کشتارگاه دامی با ظرفیت ۱۸ هزار و ۵۰۰ تن در سال و ۲ واحد خوراک دام و طیور در شهرستان‌های ارومیه، پیرانشهر، نقده و شاهین‌دژ است.

شهبازی افزود: پنج پروژه هم در زیربخش معاونت بهبود تولیدات دامی با اعتبار هزینه شده ۳۵۹ میلیارد ریال است که ۱۵ فرصت شغلی ایجاد کرده و ۱۱ خانوار از آن بهره مند خواهند شد.

وی گفت: این پروژه‌ها شامل واحد پرواربندی گوساله و پرواربندی بره، ۲ واحد پرورش مرغ گوشتی و یک واحد کارگاه موم آج کنی در شهرستان‌های مهاباد و شاهین‌دژ است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
پیشنهاد امروز