خبرگزاری کار ایران

| 21:15   
کد خبر : ۱۳۴۸۸۴۱
استاندار قزوین:

بازار آب قزوین تعامل بخش سنتی و مدرن کشاورزی را فراهم می‌کند

استاندار قزوین گفت: در سال گذشته مقوله ساماندهی آب و ایجاد زیرساخت برای بهره‌وری مصرف منابع آب در دستور کار قرار داشت که یکی از بارزترین مقوله‌های آن راه اندازی بازار آب است که تعامل بخش سنتی و مدرن کشاورزی را فراهم می‌کند.

بازار آب قزوین تعامل بخش سنتی و مدرن کشاورزی را فراهم می‌کند

به گزارش ایلنا، محمدمهدی اعلایی در دیدار با نخبگان، تولیدکنندگان برتر، تشکل‌ها و فعالان بخش کشاورزی استان که در سالن جلسات باغستان برگزار شد، گفت: بخش کشاورزی در موضوع اقتصاد استان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و میزان توجه به بخش کشاورزی به طور قطع یکی از شاخص‌های ارزیابی خدمت گزاری شایسته به مردم استان است.

استاندار قزوین با بیان اینکه یک درصد از آب کشاورزی در بازار آب تبادل خواهد شد، گفت: بخش مدرن مخاطب اتلاف آب در بخش کشاورزی نیست و بازار آب می‌تواند منجر به استفاده بیشتر بخش مدرن از آب باشد.

وی اضافه کرد: موضوع زیرساخت سخت افزاری و نرم افزاری در بخش کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است و در استان باید مورد توجه باشد. 

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: برای نقش آفرینی افزایش تولید در استان و کشور بخش کشاورزی باید به صورت ویژه‌تر مورد توجه قرار گیرد که این مهم در دستور کار مجموعه مدیریتی استان قرار دارد.

اعلایی با بیان اینکه نظام تأمین مالی در بخش کشاورزی از اهمیت بالایی برخوردار است و تشکل‌های مدرن تأمین مالی در بخش کشاورزی باید راه اندازی شود، گفت: نظام تأمین مالی فقط بانک نیست و باید به سمت تنوع در روش‌های تأمین مالی فعالیت‌ها برویم، موضوعی که در باورهای دینی هم وجود دارد و می‌تواند با ابتکارات مختلف منجر به اثرگذاری شود‌.

نماینده عالی دولت در استان اظهار کرد: بخش دانش بنیان حوزه کشاورزی یکی از مواردی است که در استان قزوین نسبت به آن عقب ماندگی وجود دارد و باید در این حوزه ورود جدی داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز