خبرگزاری کار ایران

| 03:41   
کد خبر : ۱۳۴۷۴۸۸
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد ؛

توزیع گوشت گرم در کنار مرغ منجمد در بازار لرستان

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت : گوشت گرم در کنار مرغ منجمد در بازار این استان توزیع می شود .

توزیع  گوشت گرم در کنار مرغ منجمد در بازار لرستان

به گزارش ایلنا ، سید عماد شاهرخی در جلسه شورای معاونین و مدیران با محوریت، تنظیم بازار و حفظ اراضی کشاورزی با اشاره به ورود سامانه بارشی به لرستان تاکید کرد :  به هر طریق ممکن اطلاع رسانی لازم را برای روستاییان و عشایر در کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها صورت گیرد تا از بروز هر گونه حادثه احتمالی جلوگیری شود.

وی افزودد: لازم است تا کشاورزان و عشایر در این محدوده برای این بازه زمانی که بارش باران را داریم جابجایی‌های لازم را در دستور کار قرار دهند تا از بروز حوادث و خسارت‌های احتمالی جلوگیری کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان، عنوان کرد: لازم است تا اطلاع رسانی‌ها برای اتخاذ تدابیر لازم، بازدید، بررسی، ارائه توصیه‌های لازم و سایر توصیه‌های مورد نیاز به کشاورزان، عشایر، دامداران، واحدهای مرغداری، زنبورداران و بهره برداران بخش‌های مختلف کشاورزی برای پیشگیری از وارد آمدن خسارت به کشت‌های زراعی و باغی، دام و طیور، گلخانه‌ها و سایر بخش‌ها و اتخاذ تدابیر مورد نیاز جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام لازم معمول را انجام دهند.

شاهرخی در بخش دیگری از سخنان خود به بازار مرغ و گوشت نیز گریزی زد و گفت: مدیران مربوطه بایستی از واحدهای مرغداری و کشتارگاهی فعال در حوزه خود بازدید مستمر داشته باشند.

وی افزود: همچنین توزیع گوشت گرم در کنار توزیع مرغ منجمد در سطح بازار استان صورت گیرد تا هیچ گونه کمبودی در زمینه گوشت قرمز و مرغ وجود نداشته باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع کشت گیاهان ممنوعه اشاره کرد و گفت: مدیران سازمانی بایستی حوزه‌های خود را رصد و نظارت کنند تا هیچ گونه کشت گیاهان ممنوعه صورت نگیرد.

شاهرخی، گفت: در این راستا باید حساسیت‌های لازم وجود داشته باشد و در صورت مشاهده هر مورد، آن را به سازمان گزارش دهند تا برخوردها و اقدامات لازم صورت گیرد.

وی، به طرح‌های بخش کشاورزی نیمه تمام بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی اشاره کرد و گفت: مدیران شهرستان طرح‌های اجرایی حوزه عمل خود را که بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند در راستای معرفی به بانک جهت اخذ تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ شناسایی و اقدامات لازم را انجام دهند.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز