کد خبر: 1342225 A

اتوبوس های قرار زیارت در مشهد رونمایی شد

پنج دستگاه اتوبوس برای طرح قرار زیارت جهت تشرف شهروندان مناطق حاشیه‌ای به حرم مطهر اختصاص یافت.

اتوبوس های قرار زیارت در مشهد رونمایی شد

به گزارش ایلنا از مشهد، حجت‌الاسلام حسن منصوریان عضو شورای شهر در آیین رونمایی از اتوبوس‌های طرح "قرار زیارت" که به میزبانی مسجد حضرت قائم(عج) در شهرک شهیدرجایی برگزار شد،اظهارداشت: شورای ششم و مدیریت شهری در این دوره، "مسجد" را کانون تمام اتفاقات و عنصر هویت‌بخش می‌داند.

وی با بیان اینکه مسجد را منشأ خیر می‌دانیم و براساس همین اهمیت، به شوراهای اجتماعی محلات توصیه کردیم که نشست‌های خود را در مساجد برگزار کنند، گفت: اگر مسجدی نیازمند به توسعه فعالیتی و حمایت باشد، نقش‌آفرینی خواهیم داشت.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: البته باید توجه داشت که شئونات اداره مسجد را عهده‌دار نیستیم و صرفا نقش تسهیلگری و تنظیم‌گری ایفا خواهیم کرد.

 منصوریان در ادامه با تقدیر از شهرداری مشهد بابت ایجاد و راه‌اندازی طرح "قرار زیارت" گفت: زیارت، قرار دلی بین مردم و امام‌رضا(ع) است ولی متأسفانه برخی به دلیل بُعد مسافت و گرفتاری‌های روزمره، این امکان برایشان فراهم نیست.

وی افزود: طرح "قرار زیارت"، زمینه‌ساز و تسهیل‌گر امر زیارت است که شهروندان‌ را برای پابوسی امام‌رضا(ع) گرد یکدیگر جمع می‌کند؛ برهمین اساس، باید توسعه یابد تا مردم بیشتر از مواهب زیارت بهره‌مند شوند.

سیدجلیل بامشکی، معاون زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد نیز اظهار داشت: منطقه ۶ شهرداری، از جمله مناطقی است که بیشترین برنامه‌های فرهنگی و زیارتی برای آن پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری، بیش از ۲۵۰۰ تشرف گروهی داشته‌ایم، گفت: این تشرف‌ها از مساجد محوری سطح شهر، با تمرکز بر مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر صورت گرفت.

معاون زیارت و گردشگری سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهدافزود: در حرم مطهر رضوی نیز با همکاری آستان قدس رضوی برنامه‌های ویژه فرهنگی پیش‌بینی شده که از جمله آن‌ها ‌می‌توان تورهای بازدید اشاره داشت.

بامشکی تصریح کرد: در این طرح، توجه به اقشار مختلف از جمله والدین شهدا، توانیابان، اقشار آسیب‌پذیر و غیره نیز در دستورکار قرار گرفته و برنامه‌های جانبی برای آنها تعریف کرده‌ایم.

وی گفت: سال آینده به دنبال تقویت طرح قرار زیارت هستیم و برای نوجوانان، جوانان و خانواده‌ها تورهای زیارتی خواهیم داشت.

کاظم یزدان مهر، شهردار منطقه ۶ نیز اظهار داشت: شهرداری منطقه ۶ در سال ۱۴۰۱ با حمایت اعضای شورای شهر و مدیریت شهری اتفاقات خوبی را در حوزه پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و خدمات شهری رقم زد.

وی افزود: باتوجه به دغدغه اعضای دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد درباره حاشیه شهر، در سال ۱۴۰۱ مبلغ ۴۳۰ میلیارد تومان اعتبار تعریف شد که با توکل و یاری خدا همه پروژه ها با تلاش و کوشش همکاران در منطقه ۶ و معاونت ستادی به اتمام رسید.

شهردار منطقه ۶ بیان کرد: این نوید داده می شود در سال ۱۴۰۲ با اختصاص اعتبار ۶۰۰ میلیارد تومان، شاهد آبادانی دوچندان و رفع محرومیت باشیم تا دغدغه اصلی شورای ششم که کاهش فاصله مناطق کم برخوردار از برخودار است به حداقل رسیده یا از بین برود

یزدان مهر خاطرنشان کرد: از جمله اتفاقات بزرگ در منطقه می‌توان به پروژه بصیرت، فضای سبز خطی شهید دارایی، ۴۵ متری مصلی شرقی اشاره کرد و زیرگذر شهید هریری سال آینده افتتاح و اتصال به بولوار شهید باهنر تا ۶ ماهه اول سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد همچنین افتتاح سالن بحران و کلنگ زنی دو مجموعه ورزشی در پارک طوبی و نصرت نیز در سال آینده انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: امروز نیز اتوبوس های قرار زیارت با هدف فعالیت در مناطق کم برخوردار رونمایی شد.

انتهای پیام/
اتوبوس حرم مطهر مسجد مشهد ب
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر