کد خبر: 1341909 A

به منظور توانمندسازی؛

۲۰۰ میلیارد تومان به مددجویان بهزیستی لرستان اختصاص یافت

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی لرستان گفت: ۲۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال و توانمندسازی مددجویان بهزیستی استان اختصاص یافت.

۲۰۰ میلیارد تومان به مددجویان بهزیستی لرستان اختصاص یافت

به گزارش ایلنا، رضا وفایی پور در جلسه شورای هماهنگی تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در لرستان با اشاره به اینکه هر سال در زمینه اشتغال جامعه هدف با مشکلاتی مواجه هستیم ، اظهار داشت: در این سال‌هایی که با تحریم و تورم مواجه هستیم ورودی بهزیستی زیاد شده و متاسفانه خروجی بسیار کم است.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی لرستان با بیان اینکه تعهد اشتغال بهزیستی استان برای امسال ۲۳۰۰ نفر تعیین شده است، افزود: این در حالیست که حداقل بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ ورودی داریم و متاسفانه برخی از بانک‌ها نیز به تعهدات خود عمل نمی‌کنند.

وی افزد: از مجموع ۲۸۰ میلیارد تومان اعتباری که برای اشتغال مددجویان بهزیستی در نظر گرفته شده ۲۰۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه بانک ملی و صادرات همکاری در پرداخت نداشتند، بیان داشت: راهی جز اشتغال و توانمندسازی نداریم و هر سال سقف تسهیلات اضافه می‌شود و متاسفانه مجلس ۵۰ درصد اعتبارات بهزیستی را کاهش داده و در قالب تبصره ۱۸ آورده است.

معاون مشارکت‌های مردمی بهزیستی لرستان گفت: هم‌اکنون ۸۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی استان بوده که ۵۴ هزار نفر آنها معلول  بوده و مابقی زنان سرپرست خانوار، کودکان بی‌سرپرست و ... است.

وفایی‌پور ادامه داد: ۴۴۲ مرکز فعال داریم که ۲۰۴ مورد حقیقی و مثبت زندگی هم ۱۰۷ مورد هستند و موسسات غیردولتی که به صورت حقوقی اداره می‌شوند ۱۱۸ مورد هستند.

انتهای پیام/
اشتغال بهزیستی تورم کودکان مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر