کد خبر: 1341580 A

کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد؛

آغاز بارش‌های بهاری از امروز تا پایان هفته/مسافران نیمه شمالی کشور تجهیزات زمستانی داشته باشند

کارشناس سازمان هواشناسی بیشتر مناطق کشور در هفته جاری را بارانی اعلام کرد و گفت: روند دمایی هوای تهران در روز‌های آتی کاهشی خواهد بود.

آغاز بارش‌های بهاری از امروز تا پایان هفته/مسافران نیمه شمالی کشور تجهیزات زمستانی داشته باشند

به گزارش ایلنا، فریبا گودرزی گفت: برای امروز در استان گلستان، خراسان شمالی شمال خراسان رضوی و شمال سیستان و بلوچستان بارش‌های پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه فردا با سامانه بارشی جدید وارد کشور می‌شود، افزود: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنجان، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، همدان و قزوین بارندگی خواهیم داشت که بارش‌ها در نقاط مستعد به شکل تگرگ و در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف خواهد بود.

وی افزود: این وضعیت روز دوشنبه در شمال غرب، غرب، سواحل غربی و مرکزی خزر و دامنه‌های جنوبی البرز رخ می‌دهد.

گودرزی برای روز دوشنبه در سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی بارش‌های پراکنده پیش‌بینی کرد و گفت: روز سه شنبه به جز استان سیستان و بلوچستان در سایر مناطق کشور شاهد بارندگی خواهیم بود.

کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم بارش‌ها در روز چهارشنبه برای کشور به جز جنوب استان فارس و بوشهر خبر داد.

گودرزی آب‌های جنوب کشور را برای امروز مواج اعلام کرد و گفت: از دوشنبه تا روز چهارشنبه در شمال غرب، غرب و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز کاهش دما پیش‌بینی می‌شود و مسافران نیمه شمالی کشور باید لباس گرم و تجهیزات زمستانی داشته باشند، در سایر مناطق کشور هم لغزندگی جاده‌ها و کاهش دید وجود خواهد داشت.

کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه تهران از روز دوشنبه بعد از ظهر و طی روز سه‌شنبه و چهارشنبه بارش‌های بهاری خواهد داشت، گفت: روند دمایی پایتخت در روز‌های آتی کاهشی است.

انتهای پیام/
آذربایجان غربی استان سیستان و بلوچستان جاده سازمان هواشناسی مسافران
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر