کد خبر: 1341302 A

معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد خبرداد؛

ایجاد اشتغال در استان با پرورش حلزون و کِرم ملیورم

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از ایجاد اشتغال در این استان با پرورش حلزون و کِرم ملیورم خبرداد.

ایجاد اشتغال در استان با پرورش حلزون و کِرم ملیورم

به گزارش ایلنا از یاسوج، "سید احسان عسکری" در نشست شورای مهارت با اشاره به لزوم داشتن تخصص و تجربه در برخی مشاغل، اظهار داشت: پرورش حلزون در کنار گلخانه‌ها از مواردی است که می‌تواند مُنجر به ایجاد اشتغال و بازدهی اقتصادی شود.

وی گفت: به همین دلیل، مُتولیان اَمر در ابتدا باید آموزش‌های لازم در زمینه پرورش حلزون را در دستور کار قرار دهند و سپس به مُتقاضیانی که علاقمند به فعالیت در این حوزه هستند تسهیلات پرداخت کنند.

عسکری با بیان اینکه بازده حَلزون از کِرم میلورم بیشتر است، خاطر نشان کرد: اعتبارات تبصره ۱۶ را به مسیرهایی که مُنجر به مهارت آموزی و ایجاد اشتغال می‌شود هدایت می‌کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود بر پرورش کِرم ملیورم برای ایجاد فرصت‌های شغلی در این استان هم خبر داد.

به گفته عسکری، اقدامات خوبی در زمینه پرورش کِرم میلورم که برای آبزیان و دام مصرف دارد در استان کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته بگونه‌ای که پرورش کِرم میلورم از ۲۰۰ جعبه به ۲ هزار جعبه رسیده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه پرورش کِرم میلورم در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: تامین تسهیلات گسترش کِرم میلورم از منابع جزء یک تبصره ۱۶ بوده که علاوه بر ایجاد اشتغال، بازده اقتصادی نیز دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: اعتباراتی در اختیار آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای قرار داده می‌شود تا نسبت به مهارت آموزی افراد در این حوزه‌ها اقدام کنند.

انتهای پیام/
گلخانه گیاهان دارویی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر