کد خبر: 1340748 A

مدیرکل تعزیرات استان خبر داد؛

جریمه بیش از 560 میلیاردی برای اصناف متخلف در قزوین

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین گفت: اصناف متخلف در استان به پرداخت ۵۶۶ میلیارد و ۹۰۸ میلییون ریال جریمه محکوم شدند.

جریمه بیش از 560 میلیاردی برای اصناف متخلف در قزوین

به گزارش ایلنا، علیرضا حسن‌پور گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون شعب تعزیرات حکومتی استان قزوین به ۱۰ هزار و ۴۹۹ فقره پرونده رسیدگی کرده که از این تعداد ۹ هزار و ۱۵۷ مورد مربوط به بخش کالا و خدمات بوده است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین در رابطه با فراوانی تخلفات صنفی، عنوان کرد: بیشترین میزان تخلفاتی که برای آن از سوی دستگاه‌های نظارتی شامل سازمان جهاد کشاورزی و سازمان صمت پرونده تشکیل و به تعزیرات ارسال شده شامل گران‌فروشی، عدم درج قیمت، عدم صدور فاکتور و عرضه خارج از شبکه بوده است.

وی اظهار کرد: در حوزه کالا و ارز نیز امسال یک‌هزار و ۳۴۲ فقره پرونده در تعزیرات استان قزوین مورد رسیدگی قرار گرفت و متخلفان به پرداخت ۶۸۶ میلیارد و ۹۱۲ میلیون ریال محکوم شدند.

این مسئول ادامه داد: در بخش بهداشت و درمان نیز در این مدت ۴۴۸ فقره پرونده تخلف تشکیل و متخلفان ۱۱ میلیارد و ۷۵۳ میلیون ریال جریمه شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی قزوین با بیان اینکه تعزیرات یک مرجع رسیدگی کننده به تخلفات است و وظیفه‌ای در زمینه بازرسی و نظارت ندارد، اظهار کرد: با هدف رفاه حال مردم نظارت‌ها بر اصناف توزیع کننده کالاهای پرمصرف و اقلام اساسی در آستانه نوروز و با توجه به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان تشدید شده و به تخلفات صنفی همچون گران‌فروشی و عرضه خارج از کالا به فوریت و خارج از نوبت رسیدگی می‌شود.

انتهای پیام/
استان قزوین تعزیرات جهاد کشاورزی نوروز ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر