کد خبر: 1340089 A

معاون جهاد کشاورزی استان:

عملکرد کشت چغندرقند در قزوین باید به ۸۰ تن در هکتار برسد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در کشت چغندرقند با هدف صرفه اقتصادی برای کشاورزان در سال ۱۴۰۲ باید میزان عملکرد آن به ۸۰ تن در هکتار برسد.

عملکرد کشت چغندرقند در قزوین باید به ۸۰ تن در هکتار برسد

به گزارش ایلنا، علی راه انجام روز دوشنبه در دومین نشست هماهنگی و برنامه ریزی کشت چغندرقند در سال ۱۴۰۲ گفت: تولید ۴۰ تا ۵۰ تن در هکتار چندان از نظر اقتصادی به صرفه نیست و این رقم باید ارتقاء یابد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اضافه کرد: در سال‌های گذشته و در کشت و صنعت مگسال ما روزهایی داشتیم که تولید محصول چغندرقند ۱۲۸ تن در هکتار بود که این مهم با انجام روش‌های نوین آبیاری و بهره وری آب محقق شدنی است.

وی تصریح کرد: به صرفه بودن تولید چغندرقند تنها در شرایطی تحقق یافتنی است که عملکرد افزایش یابد که این به عنوان یک دستورالعمل ویژه در سال آینده دنبال می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: سال گذشته ۵۶۰ هکتار چغندرقند در استان قزوین کشت شد و در نهایت ۲۶ تن از این محصول به کارخانه قند تحویل شد، درحالی که ظرفیت کارخانه قند ۳۵۰ هزار تن است و می‌توان به راحتی این رقم را تامین کرد.

انتهای پیام/
جهاد کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان صنعت کشاورزان برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر