کد خبر: 1339925 A

با هدف پاسداشت زبان و ادب پارسی انجام شده؛

تولید 2 اثر هنری در حوزه هنری زنجان

به مناسبت ۲۱ اسفند ماه روز بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی و با هدف پاسداشت زبان و ادب پارسی و گرامیداشت یاد و نام مفاخر علمی، ادبی، هنری و ... دو اثر هنری در قالب پوستر در کارگاه تخصصی طراحی پوستر حوزه هنری زنجان تولید شده است.

تولید 2  اثر هنری در حوزه هنری زنجان

به گزارش ایلنا از زنجان، به مناسبت 21 اسفند ماه روز بزرگداشت حکیم نظامی گنجوی و با هدف پاسداشت زبان و ادب پارسی و گرامیداشت یاد و نام مفاخر علمی، ادبی، هنری و ... دو اثر هنری در قالب پوستر در کارگاه تخصصی طراحی پوستر حوزه هنری زنجان تولید شده است.

حکیم نظامی گنجوی بر خلاف سخنان رئیس جمهور آذربایجان، شاعر پارسی‌گوی قرن ششم از مفاخر شعر و ادب ایرانی و از پاسداران بزرگ زبان فارسی است که به‌ عنوان پیشوای داستان‌سرایی در ادب فارسی شناخته شده‌ است و در زمرۀ شاعران توانای شعر فارسی است. وی نه‌تنها دارای روش و سبکی جداگانه است، بلکه تأثیر شیوه او بر شعر فارسی نیز در شاعرانِ پس از او آشکار و پیدا است.

آثار متعدد ارزشمندی مانند مخزن‌الاسرار، اسکندرنامه، هفت‌پیکر، لیل و مجنون، خسرو و شیرین، دیوان غزلیات و قصاید از این حکیم بزرگ به جا مانده است. وی علاوه بر شعر و ادب، در نجوم، فلسفه، علوم اسلامی، فقه و کلام و زبان عرب نیز از سرآمدان روزگار خود بود و سبک و زبانش الگو و نمونه سرایش داستان‌های منظوم عاشقانه است.

انتهای پیام/
روز ادب و فرهنگ پاسداشت / نظامی گنجوی/حوزه هنری
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر