کد خبر: 1338917 A

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خبرداد؛

ممنوعیت خرید و فروش گونه‌های گیاهی و جانوری در لرستان

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با اشاره به ممنوعیت خرید و فروش گونه های گیاهی و جانوری وحشی در ایام پایانی سال در استان تاکید کرد: با عاملان برخورد می شود.

ممنوعیت خرید و فروش گونه‌های گیاهی و جانوری در لرستان

به گزارش ایلنا ، علی سالاروند در گفت و گو با رسانه‌ها اظهار کرد: هر ساله در ایام پایانی سال عده‌ای افراد فرصت طلب و سودجو در کنار فروش ماهی قرمز، اقدام به عرضه و فروش غیرمجاز گونه های گیاهی همچون سنبل آبی و جانوری از جمله انواع لاک پشتها، مارها و سمندر لرستانی می‌کنند، که این عمل ممنوع و با متخلفان برابر قانون برخورد می شود.

وی افزود: به همین منظور اقداماتی همچون ایجاد پاسگاه‌های سیار محیط بانی در مناطق و زیستگاه‌های حساس سمندر لرستانی در استان، تشدید گشت وکنترل در این مناطق به صورت شبانه روزی، نظارت مستمر توسط مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان از مراکز خرید و فروش ماهی قرمز، اماکن عمومی، میادین تره بار و دیگر مراکز عرضه گونه های گیاهی و جانوری وحشی درآستانه سال جدید در دستور کار این اداره کل قرار گرفته است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان از شهروندان و همشهریان تقاضا کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلفات زیست محیطی به ویژه خرید و فروش و نگهداری جانوران وحشی، علاوه بر اعلام از طریق سامانه ١۵۴٠، گزارش خود را برای پیگیری به ادارات حفاظت محیط زیست شهرستانها اعلام کنند.

انتهای پیام/
جانوران حفاظت محیط زیست خرید و فروش رسانه زیست محیطی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر