کد خبر: 1338686 A

رئیس کل دادگستری اردبیل:

بهره‌مندی از فناوری های نوین در ارایه خدمت به مردم یک ضرورت است

رئیس کل دادگستری استان اردبیل عدالت محوری، امانتداری و ارتقای دانش حقوقی و قضایی در کنار بهره‌مندی از علوم روز به ویژه فناوری های نوین به منظور تسریع و تسهیل در پیشبرد امور را از شاخصه‌های مهم وکالت برشمرد.

بهره‌مندی از فناوری های نوین در ارایه خدمت به مردم  یک ضرورت است

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام حسین کثیرلو در  مراسم هفتادمین سالروز استقلال کانون وکلا  و روز وکیل رئیس کل دادگستری استان با تبریک نیمه شعبان، سالروز میلاد باسعادت منجی عالم بشریت حضرت قائم (عج) ، مناسبت های مذهبی را فرصتی مناسب برای خودسازی از معارف عظیم اسلامی دانسته، در ادامه با ذکر روایتی از حضرت امام صادق(ع)  که فرموده است: سه چیز است که همه مردم به آن نیازمند هستند: اول امنیت؛ دوم عدل و سوم خصب به معنای آسایش و رفاه عمومی، گفت: این سه مقوله اوج تفکر، اندیشه و علم و مبنای قانونگذاری در هر جامعه است که مسلما بدون توجه به آن عدالت اجتماعی تحقق نمی یابد و اگر حکومتی بخواهد خود را ارزیابی کند بهترین معیار سنجش میزان موفقیت، همان سه شاخص مهم عدالت، امنیت و آسایش است.

مقام عالی قضایی استان درادامه با اشاره به پویایی و عملکرد کانون وکلا ، ارتباط، هماهنگی، هم افزایی و تعامل بین کانون وکلا و مجموعه قضایی استان را مطلوب ارزیابی نمود و گفت: حرکت بر مدار قانون و گسترش همکاری ها بر مبنای آن موجب تحقق عدالت و جلب رضایتمندی مردم خواهد شد.

وی در ادامه با بیان ویژگی های وکیل خاطر نشان کرد: عدالت محوری و داشتن توانمندی های علمی  و بروز کردن دانش حقوقی و قضایی  مولفه ای مهم است که می تواند در صدور آرای متقن از سوی قضات موثر باشد.

رئیس کل دادگستری استان با اشاره به جایگاه وکلا، آراستگی ظاهر و نیز امانتداری و حفظ اسرار مردم را از دیگر شاخص های وکیل ، عنوان نمود ؛  در حکومت اسلامی رعایت شئونات اسلامی و حفظ ارزش های اسلامی در قانون مورد تأکید بوده و همه ما مکلف به رعایت آن هستیم.

مقام عالی قضایی استان با بیان اینکه رویکرد اصلی دستگاه قضایی استان بر اساس سند تحول قضایی است خاطر نشان کرد سند تحول قضایی مورد تاکید مقام معظم رهبری و رئیس محترم قوه قضائیه است لذا بر همین مبنا دستگاه قضایی استان سعی می کند بر محورهای این سند حرکت کند.

وی افزود: یکی از شاخصه  های مورد تأکید در این سند بهره مندی از فناوری های نوین در ارایه خدمت به مردم است لذا دستگاه قضایی استان و نهاد ها و مراکز وابسته به آن نیز باید تمام سعی و اهتمام خود را در بکارگیری از فناوری ها برای تسریع و تسهیل در امورات مردم باید بکار ببندند.

رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: از مهمترین نمود های استفاده از ظرفیت های فناوری های نوین در دستگاه قضایی و مجموعه های وابسته به آن استفاده از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، سامانه ثنا ( ابلاغ الکترونیک اوراق قضایی) و نیز استفاده از دادرسی های الکترونیکی است که برای رسیدن به نتایج مطلوبتر باید از بیش از پیش تلاش کرد.

انتهای پیام/
استان اردبیل استقلال فناوری دادگستری اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر