کد خبر: 1338196 A

مدیرکل بنیاد شهید استان:

فرهنگ ایثار و شهادت به رشد جامعه کمک می‌کند

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین گفت: فرهنگ ایثار و شهادت به رشد جامعه کمک می‌کند و در همین راستا نیاز داریم که این ارزش‌ها به نسل‌های جدید منتقل شود.

فرهنگ ایثار و شهادت به رشد جامعه کمک می‌کند

به گزارش خبرنگار ایلنا در قزوین، سمیه اسمعیلی در نشست خبری که در سالن جلسات بنیاد شهید برگزار شد، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مواردی است که بنیاد شهید برای آن برنامه ریزی کرده زیرا با انتقال این باورها و ارزش‌ها به نسل جدید می‌توان زمینه رشد جامعه را فراهم کرد و در این راستا اصحاب رسانه می‌توانند تاثیرگذار باشند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین عنوان کرد: 22 اسفند به عنوان روز بزگداشت شهدا نامگذاری شده و در این روز برای حفظ و احیای فرهنگ ایثار و شهادت برنامه‌هایی اجرا خواهد ش که تبلیغات محیطی و استفاده از ظرفیت موزه شهدا، کاشت نهال و تجلیل از خادمان شهدا ازجمله آن‌ها است.

وی ادامه داد: برگزاری مسابقه کتابخوانی و نمایشگاه عکس در دستگاه‌های اجرایی و نگارخانه شهید سلیمانی، اجرای سرود دانش‌آموزان توسط اتوبوس سیار شهرداری، نشست با فرزندان شهدا،برگزاری مسابقات و یادواره‌های شهدا از دیگر برنامه‌هایی است که اجرا می‌شود.

این مسئول بیان کرد: در خصوص شهدای مدافع سلامت ابتدا مدارک آن‌ها توسط کمیته استانی کرونا تایید و سپس بنیاد شهید مجوز دفن آن‌ها در گلزار شهدا را صادر می‌کند و پس از آن مدارک به بخش کشوری کمیته ملی کرونا و وزارت بهداشت ارسال و در نهایت به بنیاد شهید ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام/
ایثار و شهادت بنیاد شهید جامعه رشد فرهنگ ایثار و شهادت
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر