کد خبر: 1337992 A

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد؛

ترخیص ۹۸ درصد دانش آموزان دچار مسمومیت از مراکز درمانی فارس

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به آماده باش تمامی مراکز درمانی استان برای پذیرش و خدمت رسانی به موارد مسمومیت های دانش آموزان از روز گذشته تا کنون، از ترخیص ۹۸ درصد از دانش‌آموزان دچار مسمومیت تا کنون خبر داد.

ترخیص ۹۸ درصد دانش آموزان دچار مسمومیت از مراکز درمانی فارس

به گزارش ایلنا، مهرداد شریفی گفت: از روز گذشته با اعلام گزارش های مبنی بر بروز مسمومیت دانش آموزان در تعدادی از مدارس، ابتدا ناوگان اورژانس فارس به حالت فعال درآمده و به سرعت نسبت به انتقال بیماران به مراکز درمانی اقدام شد.

وی با اشاره به آماده باش مراکز درمانی استان برای پذیرش دانش آموزان دچار مسمومیت، ادامه داد: بر همین اساس فرآیندهای خدمت رسانی به مصدومان این حادثه در استان آغاز شده و به صورت مستمر، از سوی مسئولان ارشد دانشگاه مورد پایش قرار گرفت.

این مقام مسوول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: موارد محدود بستری ناشی از این حادثه در حال حاضر، مربوط به مصدومانی است که دارای بیماری زمینه ای بوده و لازم است مراقبت های بیشتری دریافت کنند. 

شریفی در بخش دیگری از صحبت های خود به انتشار شایعه مرگ یکی از دانش آموزان دچار مسمومیت در شهرستان اقلید اشاره کرده و با تکذیب این خبر گفت: خوشبختانه تا کنون ۹۸ درصد دانش آموزان به آغوش خانواده بازگشته و هیچ دانش آموزی نیز نیاز به بستری در بخش مراقبت های ویژه مراکز درمانی استان نداشته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز بخشی از شایعات مطرح شده را ناشی از به وجود آمدن فضای نگرانی در سطح جامعه دانست و مردم استان خواست تا اخبار مربوط به حوزه سلامت را تنها از منابع معتبر دریافت کنند.

وی ابراز امیدواری کرد تا باقی مانده بیماران بستری نیز به زودی، با سلامت کامل ترخیص شوند.

انتهای پیام/
خدمت رسانی دانش آموزان دانشگاه علوم پزشکی درمان مراکز درمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر