کد خبر: 1337599 A

نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز:

کودکان، بهترین سفیران سرای فرهنگ مهربانی هستند

مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز جشن روز نیکوکاری را در سرای فرهنگ مهربانی شماره ۲ و با حضور کودکان پیش‌دبستانی گلهای خندان برگزار کرد.

کودکان، بهترین سفیران سرای فرهنگ مهربانی هستند

به گزارش ایلنا، عبدالمحمد طاهری نایب با بیان این که اصحاب رسانه ستون چهارم هرحکومتی هستند؛ گفت: بدون حمایت اصحاب رسانه نه تنها این مجمع بلکه جامعه جهانی نمی تواند به رسالت خود دست یابد. 

وی رسالت سراهای فرهنگ مهربانی را رفتار مهربانانه و تکریم نیازمندان و پاسخگویی به نیاز آنان عنوان کرد و افزود: نیازسنجی در تمام طول سال توسط خیریه‌ها انجام می‌شود و بر همین اساس به تقاضای مشروع مردم پاسخ داده می‌شود که در این ایام و با توجه به نزدیکی سال نو و عید نوروز، نیازمندان به صورت ویژه در اولویت برنامه‌های تمام مجامع خیریه‌ای قرار می‌گیرند و ما نیز تلاش می‌کنیم تا بتوانیم به بخشی از نیازهای‌شان پاسخ دهیم.

نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز اضافه کرد: مدتهاست در این اندیشه بودیم تا مدارس به ویژه مهدکودک و پیش دبستانی‌ها درگیر این فرهنگ مهربانی شوند تا به هدف مجمع نزدیک‌تر شویم. 

طاهری بیان کرد: به دنبال آن هستیم تا آرام آرام بسته فرهنگی خود را به سمت مدارس و مهدکودک ها سوق دهیم چرا که کودکان، بهترین سفیرانی هستند که می‌توانند والدینشان را به انجام عمل نیک و پسندیده، توجه به نیازمندان، تحریک کنند.

وی ادامه داد: تحقیقات نظری و میدانی نشان می‌دهد که هرکجا مدارس درگیر یک جریان فرهنگی شدند؛ متولیان امر بیشترین برداشت را داشته‌اند؛ بنابراین می‌خواهیم این فرهنگ را در چهار ناحیه آموزش و پرورش شیراز تسری دهیم تا بتوانیم به فعالیت خود عمق ببخشیم.

عضو فعال مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز با بیان این که، هویت فضای سراهای مهربانی برای مجمع حائز اهمیت است؛ گفت: پاسداری از رسالت سراهای مهربانی، به آن بقا و دوام می‌بخشد و با حضور مردم روح و انرژی تازه می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: هدف مجمع این است که با حضور کودکان در سراهای فرهنگ مهربانی، به این سراها هویت بخشد تا بتوانند محکم و استوار بایستند و با انرژی و عشق مضاعف به خدمات خود عمق داده و با انگیزه بیشتر به حیات خود ادامه دهند.

IMG_20230306_105042_271

طاهری ضمن قدردانی از مدیر پیش‌دبستانی گلهای خندان گفت: حضور کودکان در این روز، موجب شد، هم کودکان به رشد اجتماعی برسند و هم دیگران را تحت تأثیر قرار دهند و مجمع نیز به رسالت خود دست یابد.

نایب رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز از خیرین شیرازی که از گذشته‌های دور ید طولایی در امور خیر دارند؛ خواست تا امسال نیز همچون سالیان گذشته به سراهای مهربانی مراجعه کنند و کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به چهار سرای فرهنگ مهربانی تحویل دهند تا سراها بتوانند از طریق رابطین و خیریه‌ها، کالاهای جمع‌آوری شده را به نیازمندان واقعی تقدیم کنند؛ که بخش قابل توجهی از نیازشان را پاسخ می‌دهد.

طاهری گفت: کمک به نیازمندان موجب آرامشی در فرد نیازمند می‌شود که همین آرامش نشان می‌دهد که مجمع به بخشی از اهدافش رسیده است. 

عضو مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز همچنین گفت: حضور کودکان و دانش‌آموزان در این سراها موجب انتقال پیام فرهنگی مجمع به خانواده‌هایشان است و از اصحاب رسانه انتظار داریم تا در کنار فعالیت تبلیغاتی مفید خود، امروز و این ایام را به صورت ویژه اطلاع رسانی کنند تا همچون سال‌های گذشته شاهد حضور خانواده‌ها برای شرکت در کار خیر و کمک به هم‌نوع باشیم.

طاهری با بیان این که انتظار می‌رود در چهار گوشه شهر شیراز پیام مجمع خیرین، انتقال یابد؛ افزود: با حمایت و همراهی اصحاب رسانه می‌توانیم این فرهنگ را در سطح شهر نهادینه کنیم و این‌گونه به همه آرمان‌هایمان دسترسی خواهیم یافت چرا که رسانه نقش بسیار مهمی در گسترش فرهنگ جامعه دارد. 

وی در پایان ابراز امیدواری نمود تا سال جدید، سرشار از شادمانی، آرامش، حل مشکلات و گشایش امور مردم باشد.

استقبال کودکان برای حضور در سرای فرهنگ مهربانی

آذر کریمی مدیر و موسس پیش دبستانی و مهد کودک گلهای خندان و مدیر و موسس دبستان دخترانه سنا که با همراهی ۲۵ کودک پیش دبستانی برای اهدای هدایای روز نیکوکاری در سرای فرهنگ مهربانی حضور یافته بود؛ گفت: از چند سال گذشته جشن نیکوکاری در کشور برپا می‌شود و  امسال تصمیم گرفتیم این جشن را با حضور بچه‌ها و با همکاری مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز در سرای فرهنگ مهربانی برپا کنیم.

کریمی به بعد معنوی و بعد گسترده اجتماعی نیکوکاری اشاره و آن را لمس و تجربه کنند؛ در ذهنشان می‌ماند و تا همیشه ماندگار است.

وی به استقبال کم نظیر والدین و دانش‌آموزان برای کمک به هم‌نوعان خود اشاره کرد و افزود: استقبال کودکان برای حضور در سرای فرهنگ مهربانی قابل توجه بود که به دلیل محدودیت ظرفیت در این سرا، تنها ۲۵ نفر از کودکان حضور دارند.

هادی همتی مسئول روابط عمومی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز نیز با بیان این که با همدلی و همراهی می‌توان گره هرمشکلی را باز کرد؛ از شهروندان نیکوکار شیرازی خواست تا کمک‌های غیرنقدی خود را اعم از پوشاک، کالای منزل ، اسباب بازی ، موادغذایی، دارو، کتاب و غیره را  به سراهای فرهنگ مهربانی اهدا کنند تا توسط خیریه‌ها به افراد نیازمند تقدیم گردد.

وی گفت: حمل و انتقال کالا و اقلام اهدایی شهروندان، توسط سراهای فرهنگ مهربانی انجام می‌شود و شهروندان تنها می‌توانند با شماره ۱۳۷ تماس بگیرند.

همتی افزود: سرای فرهنگ مهربانی شماره ۲ نزدیک به دارالرحمه شیراز است و شهروندانی که آخر هفته‌ها یا اعیاد و ایام خاص برای زیارت اهل قبور مراجعه می‌کنند، می‌توانند اقلام اهدایی خود را به این سرا تحویل داده تا در کمترین زمان به نیازمندان تقدیم شود.

انتهای پیام/
آموزش و پرورش انرژی رسانه کودکان پیش دبستانی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر