کد خبر: 1336799 A

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری‌های فارس مطرح کرد؛

سازمان همیاری شهرداری‌ها مکلف به توانمند سازی نخبگان است

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های فارس گفت: سازمان همیاری شهرداری‌های استان را پایلوت پرورش جوانان نخبه در تمامی زمینه های علمی خواهیم کرد و در این در مجموعه مکلف به حمایت و توانمند سازی نخبگان برای توسعه فارس هستیم.

سازمان همیاری شهرداری‌ها مکلف به توانمند سازی نخبگان است

به گزارش ایلنا، سید علی سید نصیری در آیین اختتامیه رویداد ملی استارتاپ ویکند با بیان اینکه یکی از دغدغه های مدیران و برنامه ریزان شهری دستیابی به توسعه پایدار شهری است ، افزود : توسعه پایدار شهری به دست نمی آید مگر با ایجاد درآمد پایدار، که یکی از راه‌های دستیابی به این امر خطیر توجه به توسعه گردشگری شهر است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از دغدغه‌های سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس بنا بر تاکید استاندار جهت توانمند سازی نخبگان در هر زمینه‌ای، رشد و توانمند سازی آنها است و با توجه به تحریم‌های ظالمانه فعلی موقعیت مناسبی است به جهت مسلح شدن به دانش روز و توجه به نخبگان و همچنین پرورش و شتاب دهی به ایده های خلاقانه آنان و ارتباط با سرمایه گذاران در آن حوزه است.

سید نصیری اظهار داشت: متاسفانه شاهد خیل عظیمی از نخبگان هستیم که پشت در اتاق مسئولان معطل می‌مانند و یا در حال خروج از استان و کشور هستند و به همین منظور مقرر شد این سازمان پایلوت جذب و توانمند سازی نخبگان در زمینه های علمی و حوزه های مختلف شود.

 وی افزود: خدا را شاکریم که توانستیم بخشی از این جوانان را در این رویداد در زمینه گردشگری گرد هم آوریم تا ایده‌های خود را ارائه دهند.

 همچنین به کمک اساتید فن و متخصصین 16 ایده در بین 48 ایده انتخاب شد، که برای افراد جای تعجب داشت طی چند روز این ایده ها چگونه به پختگی لازم رسیده است و هم اکنون ما شاهد ایده هایی هستیم که خودش را شناخته و می داند چه کار و هدفی را پیش رو دارد.

سید نصیری با اشاره به اینکه 45 تیم در 11 محور با پراکندگی استانی ، شهرستانی در این رویداد شرکت کردند ، عنوان کرد: جای خرسندی است ،که با پوشش خبری مناسب از روستا های توابع فارس و خوزستان نیز ایده های ارزشمندی به دبیر خانه ارسال شد.

وی از برگزاری کارگاه های پیش از رویداد با حضور اساتید و متخصصین فن از سراسر کشور و خارج از کشور به صورت حضوری و آنلاین خبر داد و افزود: به عنوان نمونه کلاسی را داشتیم که بیش از 100 نفر حضور داشتند که مایه خوشحالی است و در روز آخر پلن تخصصی روش تجربه نگاری و به سبک تد برگزار شد که مورد استقبال مخاطبین قرارگرفت.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان فارس ابراز کرد: به جهت کمک به ایده های خلاقانه در تیم منتور ها از ترکیب متخصصین در امر گردشگری و متخصصی در حوزه علم و فناوری استفاده شد، که خود کمک شایانی در واقعیت گرایی توام با علم و دانش روز به نخبگان دانش محور ارائه شد.

سید نصیری خاطر نشان کرد: با حمایت دو هلدینگ اقتصادی بزرگ، کارت طلایی به شرکت کنندگان جهت کمک و حمایت به صاحبان ایده پرداخت می شود.

وی عنوان کرد: خورشیدی سوار نماینده وزارت میراث فرهنگی و گردشگری قول مساعدهمکاری جهت اخذ مجوز و حمایت مالی برای صاحبان ایده را مطرح کردند که موجب خرسندی شرکت کنندگان شد.

 رویداد ملی گردشگری ، فناوری و آینده به مدت سه روز به میزبانی شیراز برگزار شد.

انتهای پیام/
درآمد شهرداری علم و دانش فناوری نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر