کد خبر: 1336159 A

مدیرکل منابع طبیعی لرستان خبرداد؛

۶۰۰ هزار هکتار درخت بلوط در سطح استان در معرض خشکیدگی و زوال است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: ۶۰۰ هزار هکتار خشکیدگی و زوال بلوط در استان گزارش شده است.

 ۶۰۰ هزار هکتار درخت بلوط در سطح استان در معرض خشکیدگی و زوال است

به گزارش ایلنا، حسین میرزایی روز پنجشنبه - یازده اسفند - در جلسه مشترک شورای اداری و شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با بیان اینکه از 2 میلیون 800 هکتار اراضی استان لرستان 2 میلیون هکتار عرصه‌های طبیعی است، اظهار داشت: همچنین 34 هزار هکتار مرتع در لرستان وجود دارد و این منابع باید نگهداری و مدیریت شود.

وی با اشاره به اینکه 600 هزار هکتار خشکیدگی و زوال بلوط در استان گزارش شده است، افزود: چالش‌هایی داریم که بخشی از آن طبیعی و مربوط به خشکسالی‌ها است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان با بیان اینکه نقشه‌های کاداستر تهیه شده و 98 درصد لرستان دارای این نقشه است، عنوان کرد: تثبیت مالکیت‌ها در استان انجام شده هر چند برخی مسائل اجتماعی هم وجود دارد و ملی شدن اراضی فرآیندی است که به زمان نیاز دارد.

میرزایی با اشاره به اینکه 13 هزار همیار طبیعت در استان لرستان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: 8 هزار نفر از آنان را دانش‌آموزان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه کاشت یک میلیارد درخت در کشور در طول چهار سال در دستور کار قرار دارد، عنوان کرد: سهم استان لرستان 30 میلیون نهال است که باید 7 میلیون و 500 هزار نهال در سال درخت در استان کاشته شود.

انتهای پیام/
خشکسالی شورای اداری مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری منابع طبیعی و آبخیزداری درخت بلوط
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر