کد خبر: 1332580 A

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

بیش از ۲ هزار تن ظرفیت‌سازی تولید ماهی در استان انجام شده است

مدیرکل شیلات لرستان گفت: بیش از ۲۰۰۰ تن ظرفیت‌سازی تولید ماهی در استان انجام شده است.

بیش از ۲ هزار تن ظرفیت‌سازی تولید ماهی در استان انجام شده است

کیارش بیرانوند در گفت و گو با ایلنای لرستان با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های بسیار خوبی که بعد از انقلاب برای ما ایجاد شد سدهای ساخته شده در استان بود، اظهار کرد: بیش از ۹ سد بزرگ و کوچک در استان داریم که ظرفیت خوبی برای آبزی‌پروری به ویژه پرورش ماهی در قفس هستند.

وی افزود: در استان‌های دیگر به صورت صید گله‌ای کار می‌کنند ولی ما پرورش ماهی در قفس را در استان ترویج دادیم که یکی از ظرفیت‌های خوب ما است و می‌شود بیش از ۵۰۰۰ تن ماهی در قفس را در استان پشت این سدها تولید کرد.

مدیرکل شیلات لرستان تصریح کرد: ما در سال‌های گذشته مجوزهایی را صادر کردیم که طبق آن‌ها بیش از ۲۰۰۰ تن ظرفیت‌سازی در استان انجام شده است.

وی ادامه داد: به دلیل تغییر ماهیتی که در سدها داریم دنبال جابجایی مجوزهای صادر شده هستیم اما در حال حاضر بیش از ۳۰۰ تن ماهی در قفس های مان داریم و مجوزهای جدیدی را در سدهای بزرگی مانند سیمره و رودبار صادر کردیم که آن‌ها را به زودی فعال خواهیم کرد که بتوانیم از آب استان بهره‌وری خوبی داشته باشیم.

بیرانوند خاطرنشان کرد: امروزه تولید محصولات شیلاتی در کشور نسبت به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ۴۰ برابر شده است، در حوزه تولید ماهیان سردآبی ایران با تولید بیش از ۱۶۰ هزار تن ماهی قزل‌آلا مقام اول دنیا را به دست آورده و کشورهایی مانند ترکیه و شیلی بعد از ایران در رتبه‌های دوم و سوم جای دارند.

مدیرکل شیلات لرستان بیان کرد: براساس آمار فائو ایران رتبه نوزدهم آبزی‌پروری و رتبه بیست و هشتم صید در جهان را دارد اما در زمینه پرورش ماهیان سردآبی در آب‌های شیرین جایگاه نخست دنیا را به خود اختصاص داده است.

انتهای پیام/
انقلاب ایران پرورش ماهی پیروزی انقلاب اسلامی ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر