کد خبر: 1332218 A

مدیرکل بهزیستی فارس خبرداد؛

سمینار ملی مشاوره ژنتیک در شیراز برگزار می‌شود

مدیرکل بهزیستی فارس گفت: نهمین سمینار کشوری مشاوره ژنتیک و نقش آن در پیشگیری از معلولیت‌ها، دوم و سوم اسفندماه در شیراز برگزار می شود.

سمینار ملی مشاوره ژنتیک در شیراز برگزار می‌شود

به گزارش ایلنا، محمدرضا هوشیار گفت: در حال حاضر الگوی آینده کشورها، انتقال دانش پزشکی از درمان به سمت پیشگیری است.

هوشیار ادامه داد: سالانه کودکان دارای معلولیت بسیاری در کشور ما متولد می‌شوند و عواملی چون درصد بالای ازدواج‌های فامیلی، شیوع بالای بیماری‌های خونی ارثی مثل تالاسمی، عدم آگاهی مردم درباره پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها و ... در بروز آنها نقش دارند به همین دلیل برپایی سمینار ژنتیک در به روز رسانی اطلاعات پزشکان فعال در این حوزه بسیار حائز اهمیت است. 

مدیرکل بهزیستی فارس افزود: این سمینار در محورهای ارزیابی بالینی و ژنتیکی اختلالات نوروماسکولار، نورولوژی، بیماری‌های متابولیک ارثی و تازه‌های آن، غربالگری جنینی و نوزادی و تازه‌های آن و روش‌های نوین آزمایشگاهی در تشخیص بیماری‌های ژنتیکی برگزار می‌شود.

هوشیار خاطرنشان کرد: ظرفیت این سمینار که در دوم و سوم اسفندماه جاری در سالن همایش‌های مرکز رفاهی دانشگاه شیراز با حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته این رشته برگزار می‌شود ۴۵۰ نفر است. علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام حضور در سمینار میتوانند با شماره تلفن ۰۹۰۱۹۸۱۳۷۰۹تماس گرفته یا به سایت Gene۲۳.irمراجعه کنند.

انتهای پیام/
ازدواج بهزیستی درمان مشاوره ژنتیک مدیرکل بهزیستی فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر