کد خبر: 1332080 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مراودات تجاری قزاقستان با استان گلستان درحال افزایش است

رئیس اتاق بازرگانی گرگان گفت: مراودات تجاری قزاقستان با گلستان درحال افزایش است و در روز چهارشنبه یک هئیت تجاری وارد استان می شود.

مراودات تجاری قزاقستان با استان گلستان درحال افزایش است

علی محمد چوپانی در گفت وگو با ایلنای گلستان اظهار کرد: در روز چهارشنبه (۳اسفند) یک هئیت تجاری و اقتصادی از کشور قزاقستان وارد گلستان می شود و هدف این سفر توسعه روابط اقتصادی است و این سفر در راستای تفاهم نامه در گذشته انجام شده صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در چند وقت اخیر نشست های با سرکنسول قزاقستان و نمایندگی وزارت امورخارجه در استان برگزار کردیم و امیدواریم این سفرمنجر به توسعه روابط تجاری گلستان با استان منگستائو قزاقستان شود.

چوپانی یادآورشد: در استان حدود ۱۰ هزار قزاق زندگی می کنند و پرواز گرگان به اکتائو قزاقستان در توسعه روابط نقش مهمی داشته است. قزاقستان و ایران دارای مناسبات مستحکم از نظر اقتصادی ، فرهنگی و تاریخی هستند.

وی افزود: طی یک سال اخیر ۱۸۰ میلیون دلار به کشور های cis و آسیا میانه صادر کردیم و با کشور قزاقستان روابط  بسیار خوبی داریم.قزاقستان از مقاصد خوب صادراتی ایران محسوب می شود که سرمایه گذاران ایرانی در بخش های معدن و کشاورزی حضور چشمگیری در این کشور دارند.

وی خاطر نشان کرد: می توان در زمینه کشت های فرا سرزمینی و خدمات فنی مهندسی بین دو استان گلستان و منگستائو همکاری گسترده‌ای انجام داد و همچنین شرایط آب و هوایی، اقلیم و نیازمندی‌های دو استان شبیه هم است.

انتهای پیام/
اتاق بازرگانی گرگان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر