کد خبر: 1331826 A

نایب رئیس کانون عالی بازنشستگان کشور:

بدهی ۶۰۰ هزارمیلیارد تومانی دولت به سازمان اجتماعی باید پرداخت شود

نایب رئیس کانون عالی بازنشستگان کشور گفت: دولت مبلغ ۶۰۰ هزار میلیاردتومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است و امیداریم در لایحه بودجه سال آینده به صورت شفاف به بدهی‌های سازمان تامین اجتماعی پرداخته شود.

بدهی ۶۰۰ هزارمیلیارد تومانی دولت به سازمان اجتماعی باید پرداخت شود

به گزارش خبرنگار ایلنا، نصرالله دریابیگی به اتفاق رئیس و اعضای هیات مدیره کانون بازنشستگان شهرستانهای نور و محمودآباد با ولی الله فرزانه (نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی) دیدار و گفتگو کردند.

دریابیگی در این نشست، با اشاره به مشکلات روز کارگران و بازنشستگان گفت: در بحث درمان و معیشت، کارگران و بازنشستگان در شرایط بسیار بد و سختی به سر می‌برند. بیش از ۷۰درصد حداقل‌بگیر هستند و حقوق و دستمزد دریافتی، کفاف ۱۰ روز هزینه‌های زندگی را نمی‌دهد.

وی در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۲ ادامه داد: در لایحه؛ دولت باید شفاف به سهم سازمان تامین اجتماعی توجه داشته باشد تا سازمان بتواند ۲۵ درصد طلب بازنشستگان در همسان‌سازی سال ۱۴۰۰ را پرداخت و تسویه کند. دولت مبلغ ۶۰۰ هزار میلیاردتومان به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است.

نایب رئیس کانون عالی بازنشستگان کشور در خصوص حوزه درمان، خواهان حذف درخواست کمیسیون برنامه و بودجه مبنی بر ۹/۲۷ به خزانه دولت از طریق کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی شد.

فرزانه، نماینده مردم محمودآباد و نور در مجلس شورای اسلامی نیز جهت رفع مشکلات معیشتی و درمانی بازنشستگان و کارگران اعلام آمادگی کرد تا این موضوع را با دیگر نمایندگان پیگیری کند.

انتهای پیام/
استان مازندران دستمزد دولت سازمان تامین اجتماعی لایحه بودجه
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر