کد خبر: 1331160 A

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان ؛

۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز هنرستان های استان نیاز است

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: برای تجهیز کارگاه هنرستان‌های استان ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

۴۰  میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز هنرستان های استان نیاز است

به گزارش ایلنا ، رضا عزتی در جلسه شورای نظارت بر مدارس غیر دولتی لرستان با بیان اینکه بیکاری یکی از معضل‌های استان است، اظهار داشت : یکی از راه‌های برون رفت از این وضع هدایت و ترغیب دانش آموزان به رشته‌های فنی و کاردانش است که بازار کار مناسبی در شرایط فعلی دارند و ضرورت دارد تا تمام نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، مسئولان و کسانی که دغدغه توسعه استان را دارند پای کار بیایند و آموزش و پرورش را در این مسیر کمک کنند.

وی با اشاره به ضرورت هدایت تحصیلی دانش آموزان به رشته‌های فنی و کاردانش ، افزود : لازمه این کار تجهیز کارگاه‌های هنرستان‌ها است که در حال حاضر اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان نیاز است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه اجرای طرح‌های عمرانی و آموزشی در آموزش و پرورش لرستان نیازمند تخصیص اعتبار است، بیان داشت: مطالعات اجرای طرح‌های اردوگاه آیت الله کمالوند خرم آباد با رویکرد دانش آموزی آماده شده است و نیاز است که برای اجرای آن ردیف اعتبار تعریف شود.

عزتی، به کیفیت بخشی آموزش در مدارس غیر دولتی اشاره کرد و افزود: در سال جاری همه مدارس غیردولتی استان به طور ویژه مورد بازدید قرار گرفته و برای سه هزار ۲۰۰ نفر در این مدارس دوره توانمندسازی برگزار شده و همچنین ۱۴۱ مجوز تأسیس و ۱۳۳ مجوز راه اندازی برای فعالیت مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی در سال جاری صادر شده است.

 

انتهای پیام/
آموزش و پرورش بازار کار دانش آموزان مجلس شورای اسلامی مدیرکل آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر