کد خبر: 1331084 A

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در کرج:

افزایش سن جمعیت و کاهش نیروی انسانی، جریان اقتصادی را در کشور تهدید می‌کند

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: کمبود نیروی انسانی کار و عدم توجه به مسئله جوانی جمعیت، جریان اقتصادی و اشتغال کشور و تولید را تهدید می کند لذا باید تدابیری اندیشید تا در آینده با بحران نیروی انسانی نیازمند تولید مواجه نشویم.

افزایش سن جمعیت و کاهش نیروی انسانی، جریان اقتصادی را در کشور تهدید می‌کند

به گزارش ایلنا از البرز، محمد چکشیان با حضور در چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر و اولین جشنواره تجلیل از واحدهای فعال اقتصادی در زمینه مسئولیت اجتماعی که با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان البرز در سالن میلاد شهرداری کرج برگزار شد، اظهار داشت: مهمترین موانع تولید، موضوعات مربوط به معضلات فرهنگی به ویژه فرهنگ کار و کارآفرینی است. تنبلی و دنبال کارهای بی دردسر بودن، خطرناپذیری و تن ندادن به جوهره کار و تلاش از جمله آنهاست. یکی از رسالت های کارآفرینان در حوزه مسئولیت اجتماعی، ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی و تولید است که نقش جدی و تعیین کننده ای در رشد بهره‌وری و پیشرفت اقتصادی خواهد داشت.

چکشیان در ادامه گفت: مولفه هایی چون وجدان کاری، مسئولیت پذیری، تعاون و مشارکت اجتماعی و مفاهیمی مثل کارآفرینی نوآوری و خلاقیت از موضوعاتی هستند که با پرداختن و ترویج آنها شاهد تاثیرات جدی در رشد و بهره وری و پیشرفت اقتصادی خواهیم بود. نهضت مهارت آموزی یکی از موضوعات مورد توجه در ایجاد فرصت های شغلی و اشتغال پذیری است. ارتقاء فرهنگ و منزلت کار و جایگاه آن در جامعه در گرو جریان مهارت آموزی است.

وی با اشاره به موضوع مهم جوانی جمعیت گفت: کمبود نیروی انسانی کار و عدم توجه به مسئله جوانی جمعیت، جریان اقتصادی و اشتغال کشور و تولید را تهدید می کند و به نظر می رسد یکی از امورات مسئولیت های اجتماعی کارفرمایان و کارآفرینان در بحث پرداخت های معیشتی و قانونی مربوط به فرزندآوری و در کنار آن کمک به ترویج فرهنگ جوانی جمعیت است تا در آینده با بحران نیروی انسانی و جمعیت جوان نیازمند تولید مواجه نشویم.

معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در ادامه با اشاره به اهمیت جهاد تبیین گفت: در یک موقعیت حساس از یک طرف باید به فکر عملکرد اثربخش و کارا در مجموعه‌های خصوصی و یا حتی دولتی باشیم و از طرف دیگر هم باید روایت درستی از این عملکرد را ارائه کنیم. جنگی که با آن مواجه هستیم جنگ روایت هاست، نگاه خوشبینانه به آینده مبتنی بر داده های درست و واقعی برای مجموعه های اقتصادی، تولیدی و صنعتی و حتی دولتها بر اساس تجربیات گذشته عامل مهم حرکت مجموعه هاست. در این شرایط جهاد تبیین و روایت پیروزی کارآفرینان در فضای تولید و اقتصادی، برای همگان امید بخش خواهد بود.

انتهای پیام/
محمد چکشیان معاون وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر