کد خبر: 1313132 A

در گفت‌وگو با ایلنا عنوان شد؛

احتمال پیک جدید کرونا در قزوین وجود دارد/ ضرورت تزریق واکسن برای جلوگیری از ابتلا

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: باتوجه به احتمال افزایش میزان کرونا و پیک جدید، استفاده از واکسن کرونا برای افرادی که شش ماه از آخرین نوبت دریافت واکسن آن‌ها گذشته ضروری است.

احتمال پیک جدید کرونا در قزوین وجود دارد/ ضرورت تزریق واکسن برای جلوگیری از ابتلا

بهزاد نجف‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اشاره به وضعیت کرونا در استان گفت: در حال حاضر وضعیت بیماری کرونا در استان ثابت است و روند افزایشی نداشته‌ایم؛ اما باتوجه به افزایش میزان ابتلا و بستری در سایر کشورها احتمال بازگشت دوباره کرونا به کشور و استان در هفته‌های آینده وجود دارد و دور از انتظار نیست.

رئیس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های واگیر دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: باید برای پیک احتمالی کرونا آمادگی داشته باشیم و در این رابطه دو رویکرد وجود دارد که یک مورد افزایش سطح ایمنی افراد جامعه از طریق واکسیناسیون و مورد دیگر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی فردی است.

وی عنوان کرد: متاسفانه درحال حاضر عادی انگاری صورت گرفته و استقبال از واکسن کاهش پیدا کرده است، لازم است افراد مشمول برای دریافت واکسن کرونا به مراکز جامع سلامت مراجعه کنند  و واکسن به میزان نیاز در تمام مراکز استان وجود دارد.

وی تاکید کرد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و ماسک، عدم حضور در تجمعات با تعداد بالا ضرورت دارد و افرادی که علایم کرونا یا آنفولانزا دارند باید از حضور در اجتماع، محل کار یا مدارس پرهیز کنند تا زنجیره ابتلا قطع شود.

انتهای پیام/
جامعه دانشگاه علوم پزشکی سلامت ماسک واکسیناسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر